Blog
marix39
marix39
0 obserwujących 65 notek 13105 odsłon
marix39, 17 maja 2017 r.

Moja droga do...#5

91 0 1 A A A

…Długo nie mogłem się otrząsnąć po tym jak poznałem prawdziwy biblijny dekalog. Całe życie modliłem się do przeróżnych obrazów, rzeźb, kapliczek, malowideł . Jakby tego było mało, to na prośbę sąsiadów odnowiłem wspólnie z nimi, jedną z kapliczek w naszej miejscowości. To się nazywa dramat! Występowałem całe dotychczasowe życie w roli tak zwanego pożytecznego idioty ,który przekonany że czyni dobro, wysługiwał się diabłu! Jakiż żal pojawił się w moim sercu. Ufałem swoim proboszczom, biskupom, papieżom, a ci okłamywali mnie przez tyle lat! I to wszyscy jak jeden, bez wyjątku! Papieży jak do tej pory przeżyłem  kilku . Latynos jest piątym! Nie ma dla żadnego z nich wytłumaczenia na to oszustwo! Nawet  papież Polak, mój rodak, Jan Paweł II nie powiedział mi prawdy!!!

Słyszałeś na pewno, że Biblia nie jest dla amatorów, że żeby ją zrozumieć  potrzeba wielu lat studiów nad tekstem.Tak właśnie zniechęcają do niej ci, którym zależy abyś jej nie tykał! W Księdze Powtórzonego Prawa, czyli piątej w kolejności w rozdziale piątym znalazłem takie oto słowa:   «Jam jest Pan, Bóg twój, który cię wyprowadził z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał bogów innych oprócz Mnie. Nie uczynisz sobie posągu ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko albo na ziemi nisko, lub w wodzie poniżej ziemi. Nie będziesz oddawał im pokłonu ani służył. Bo Ja jestem Pan, Bóg twój, Bóg zazdrosny, karzący nieprawość ojców na synach w trzecim i w czwartym pokoleniu - tych, którzy Mnie nienawidzą, 10 a który okazuje łaskę w tysiącznym pokoleniu tym, którzy Mnie miłują i strzegą moich przykazań.

11 Nie będziesz brał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, bo nie dozwoli Pan, by pozostał bezkarny ten, kto bierze Jego imię do czczych rzeczy.
12 Będziesz zważał na szabat, aby go święcić, jak ci nakazał Pan, Bóg twój. 13 Sześć dni będziesz pracował i wykonywał wszelką twą pracę, 14 lecz w siódmym dniu jest szabat Pana, Boga twego. Nie będziesz wykonywał żadnej pracy ani ty, ani twój syn, ani twoja córka, ani twój sługa, ani twoja służąca, ani twój wół, ani twój osioł, ani żadne twoje zwierzę, ani obcy, który przebywa w twoich bramach; aby wypoczął twój niewolnik i twoja niewolnica, jak i ty. 15 Pamiętaj, że byłeś niewolnikiem w ziemi egipskiej i wyprowadził cię stamtąd Pan, Bóg twój, ręką mocną i wyciągniętym ramieniem: przeto ci nakazał Pan, Bóg twój, strzec dnia szabatu.
16 Czcij swego ojca i swoją matkę, jak ci nakazał Pan, Bóg twój, abyś długo żył i aby ci się dobrze powodziło na ziemi, którą ci daje Pan, Bóg twój.
17 Nie będziesz zabijał.
18 Nie będziesz cudzołożył.
19 Nie będziesz kradł.
20 Jako świadek nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa. 21 Nie będziesz pożądał żony swojego bliźniego. Nie będziesz pragnął domu swojego bliźniego ani jego pola, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do twojego bliźniego».”

Ja nie mam z tym tekstem żadnego problemu aby go zrozumieć. Jest jasny, oczywisty i klarowny. Z wcześniejszym z Księgi Wyjścia  z  dwudziestego rozdziału też nie miałem. Bóg mówi jasno, że jeśli będziesz oddawał cześć komuś lub czemuś innemu niż On, to masz przechlapane przez cztery pokolenia!!! To taka moja parafraza słów Boga ,żeby wszyscy Je zrozumieli, bez żadnych wątpliwości!!! Teraz kiedy poznałem nieco Biblię a dzięki niej Boga, powiem ci drogi czytelniku ,że bałwochwalstwo, czyli oddawanie czci  obrazom, rzeźbom i innym przedmiotom jest największą solą w Oku Boga Biblii. Ten problem przewija się przez większość biblijnych ksiąg, jeśli nie przez wszystkie. To tak na wszelki wypadek, gdyby komuś strzeliło do głowy wyrywać kartki albo w inny sposób fałszować Słowo Boże!!!

Wszystkim szczerze oddanym Bogu katolikom ,naprawdę współczuję. Dlatego nie wierzcie moim słowom, sprawdźcie  sami w Biblii czy piszę tu prawdę. Wiem co  sam przeżyłem kiedy to odkryłem. A rzeźby, obrazy i figurki to przecież nie wszystko.Święty na każdą okoliczność,który się wstawi za tobą do Boga? Czy nie przypomina to realnego socjalizmu, gdzie trzeba było pośredników żeby dostać się do pierwszego sekretarza?Jedynym pośrednikiem między człowiekiem a Bogiem jest Jezus Chrystus, Syn Boży!!!! Jedynym, innych nie ma!!! Jeśli modlisz się za pośrednictwem Marii,św Krzysztofa patrona kierowców czy innego bałwana, obrażasz tym Boga naszego!!!! Pierwszy list do Tymoteusza, drugi rozdział , piąty werset,chyba nie jest jakimś trudnym tekstem,żeby tego nie rozumieć:  1Tm2,5  "5 Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek, Chrystus Jezus, który wydał siebie samego na okup za wszystkich jako świadectwo we właściwym czasie ". Módl się więc,drogi czytelniku do Boga Ojca za pośrednictwem Jezusa i nikogo więcej!!! Na otarcie łez mogę dodać tylko jedno: Kiedy spotkasz prawdziwego Boga, to z twojego dotychczasowego życia nie zostanie kamień na kamieniu, podobnie jak ze świątyni jerozolimskiej. Ale nie bój się, bo to gruzowisko jest cudownym wydarzeniem, jakiego doświadczysz za swojego ziemskiego życia o ile zadasz sobie trud poznania prawdziwego Boga Biblii, bo tylko On jest Tym którego szukasz.

[marek]   cdn.


Opublikowano: 17.05.2017 14:26.
Autor: marix39
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Proszę zapoznać się z Księgą apokalipsy na początek.Mam wrażenie,że problem polega na...
  • "O ciele Pana Jezusa , pomimo świadectwa św. Tomasza , pisze pan wymijająco." - nikt nie...
  • "A czy pana zdaniem Pan Jezus ma ciało?" - 2Kor3,17 "17 Pan zaś jest Duchem10, a gdzie...

Tematy w dziale Rozmaitości