38 obserwujących
156 notek
155k odsłon
  184   0

Ławrow: następną linią obrony NATO może być Morze Południowochińskie

Rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow nazwał Morze Południowochińskie kolejną możliwą linią obrony Sojuszu Północnoatlantyckiego. Według niego NATO systematycznie przesuwało się na Wschód, a teraz sojusz już „broni setki i tysiące kilometrów w niejasnych dla wszystkich granicach”.

Dyplomata oskarżał Sojusz: „Po prostu decydują: teraz będziemy się tutaj bronić. Ogłosili, że NATO jest teraz odpowiedzialne za bezpieczeństwo regionu Indo-Pacyfiku, co oznacza, że kolejną jego linią obrony będzie Morze Południowochińskie”.

Rosyjski minister spraw zagranicznych uważa, że stan rzeczy w dziedzinie bezpieczeństwa międzynarodowego gwałtownie się pogarsza. Przemawiając podczas ogólnej dyskusji politycznej 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, minister skarżył się, że zamiast uczciwego dialogu i poszukiwania kompromisów świat ma do czynienia z dezinformacją, prowokacjami i rażącymi inscenizacjami. Podkreślił, że ofensywa zachodnia podważa zaufanie do instytucji międzynarodowych jako organów koordynujących interesy różnych krajów oraz do prawa międzynarodowego jako gwarancji sprawiedliwości.

[Przekazujmy stanowisko rosyjskie bez przekłamań i przemilczeń.]


Lubię to! Skomentuj15 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale