0 obserwujących
3 notki
798 odsłon
254 odsłony

W sprawie tzw. obozu w Auschwitz uwaga krytyczna ku chwale Polaków

Wykop Skomentuj5


To nie był jakiś tam "obóz w Auschwitz", tylko był to, rzeczowo i historycznie sprawę traktując, niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau - a to różnica!

Na portalu wpolityce.pl ukazał się artykuł pt. "Pamiętaj o dniu szabatu" (link: https://wpolityce.pl/kosciol/481523-prymas-zostal-zapytany-o-decyzje-prezydenta-dudy ),  w którym cytowana jest wypowiedź biskupa katolickiego ( nazwiska z grzeczności nie wymieniam).

Powiedział on: "Zbiegają się z 75. rocznicą wyzwolenia obozu w Auschwitz".
Wyjaśnienie:

- Wielebny Biskupie, to nie "obóz w Auschwitz", tylko niemiecki obóz koncentracyjny  Auschwitz-Birkenau.
Pewne sprawy wymagają rzeczowego nazywania, podobnie jest w religii. Tu nie ma półprawdy objawionej czy pół dogmatu. Mówi się konkretnie, zatem dlaczego  w przypadku tak tragicznej historii coś tam się wypowiada niedokładnie?

Tenże Wielebny Biskup powiedział  też : " W związku z tym chciałbym zwrócić uwagę, że miejsce, które stało się symbolem zagłady narodu żydowskiego, i które dziś pełni rolę niezwykłego muzeum...".

Wyjaśnienie:

- Każdy Polak powinien wiedzieć, że niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau był też miejscem kaźni i mordów Polaków, jeńców rosyjskich, Cyganów i innych. Moralnym obowiązkiem i historycznym zadaniem jest mówienie prawdy odnoszącej sie do Wszystkich Ofiar tej ludzkiej nienawiści. Tu ginęli też Polacy! (zob. film niżej).

Niemiecki KL Auschwitz był założony w 1940 roku jako obóz dla Polaków, w 1941 roku zaczęto budować niemiecki KL Birkenau ( w Brzezince) jako obóz dla kobiet polskich oraz jeńców niemieckich.
Dopiero od 1942 roku, czyli od ustaleń podczas konferencji w Wannsee zaczęto rozbudowywać, czyli instalować nowe, komory gazowe i krematoria w niemieckim KL Birkenau w celu  masowego unicestwienia Narodu Żydowskiego. 


Podczas wyzwolenia tego obozu w styczniu 1945 roku zastano tam tam głównie więźniów polskich (były też i dzieci żydowskie) i z kilku innych narodów, a żydowskich więźniów było stosunkowo wtedy niewielu, bo ich wcześniej wymordowano (zdolni do ewakuacji udali się w tzw. marsz śmierci, podczas którego zginęło z głodu, zimna i bicia mnóstwo więźniów).

Wstyd mi jest, że wielu Polaków zapomina o prawdzie historycznej dotyczącej niemieckich obozów koncentracyjnych i Martyrologii Narodu Polskiego.

W niemieckich obozach koncentracyjnych było proporcjonalnie więźniów w takim układzie:

37 % to Polacy,

32% to jeńcy rosyjscy,

27 % to Żydzi,

a reszta to inne narody.

My, jako Polacy mamy też prawo do mówienia o Holokauście, bo nas też wielu zginęło!

Podejrzewam, że Kościół katolicki ma jakiś w tym interes ideowy, skoro przepędził z dawnego niemieckiego KL Auschwitz karmelitanki i zlecił usunięcie krzyży z żwirowiska - miejsca gdzie ginęli przede wszystkim Polacy.
A dziś K.K. chwali się, że dawny KL Auschwitz-Birkenau, czyli obecne Muzeum odwiedzili papieże.

A gdzie był Watykan w 1939 r., w 1940 r. kiedy zaczęto mordować Polaków, w tym katolików i później jak od 1942 r. masowo mordowano Żydów,  i jak w KL w Dachau mordowano katolickich duchownych?

Współczesny Polak, w tym niektórzy duchowni i czasami politycy nie pojmują, że w niemieckim KL Auschwitz ginęli głównie Polacy, a Naród Żydowski masowo mordowano w niemieckim KL Birkenau, oddalonym o ok. 3 km.

To były dwa różne obozy koncentracyjne, które dopiero w końcu 1944 roku połączono pod jeden zarząd  i utworzono: Auschwitz I, Auschwitz II i dołączono Auschwitz III (Monowitz).

Niżej zrzut z powyżej cytowanego artykułu, aby nikt nie twierdził, że to prowokacja:

image


...

Smutna prawda  

/link: https://youtu.be/noA2z_J0uVo /

.Wykop Skomentuj5
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Kultura