2 obserwujących
65 notek
25k odsłon
1167 odsłon

Oświęcim 14/15.08.2019 - Marsz Życia Polaków i Polonii

Wykop Skomentuj1

Maria Leśniak Wojciechowska - komentarz do Marszu w Oświecimiu 15 08 2019r

"14 sierpnia wczesnym rankiem spotykamy się w tuż obok oświęcimskiego rynku u Salezjanów. Tam będzie recepcja i rejestracja wszystkich uczestników „Marszu”. Marsz ruszy do obozu koncentracyjnego Auschwitz i tam będziemy się modlić wspominając świętego Maksymiliana Kolbe. Właśnie tego dnia mija rocznica jego męczeńskiej śmierci".
Link:
http://www.gadowskiwitold.pl/publicystyka/marsz-%C5%BCycia-polak%C3%B3w-... (link is external)


Źródło: http://niepoprawni.pl/polecanka/14082019-marsz-zycia-polakow-i-polonii-w-oswiecimiu

_____________________________________________


" Ktos z organizatorow powinien zlozyc zawiadomienie w sprawie dyskryminacji na tle narodowosciowym w zwiazku z tymi flagami, jesli prawda jest to ze zydzi ze swoimi flagami moga wejsc a my nie mozemy."

-Ani jednej Polskiej Flagi. -Polacy to już prawidłowo wychowany i zdyscyplinowany Naród. -Najważniejsze że znają swoje miejsce w szeregu. -Polak we własnym kraju musi sobie wyrobić pozwolenie na noszenie swych Barw Narodowych, a o to coraz trudniej ????Niebo się popłakało.

_____________________________________

Ks. abp Jędraszewski w Auschwitz: „Nienawiść nie jest siłą twórczą. Siłą twórczą jest miłość”

- Będąc świadkiem ofiarnej miłości, Ojciec Maksymilian Maria Kolbe był jednocześnie świadkiem fundamentu wszelkiej autentycznej miłości, jaką jest wolność - mówił abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. z okazji 78. rocznicy śmierci św. Maksymiliana M. Kolbego. Eucharystia była sprawowana przy ołtarzu polowym na Placu Apelowym przy Bloku 11 w Auschwitz z udziałem między innymi arcybiskupa Bambergu Ludwiga Schicka i bpa Jerzego Maculewicza OFM, administratora apostolskiego w Uzbekistanie. Wcześniej duchowni złożyli wiązanki kwiatów pod ścianą śmierci oraz modlili się w celi, w której śmiercią głodową zmarł św. o. Kolbe.

________________________________________


ARCHIDIECEZJA KRAKOWSKA INFORMUJE


OBCHODY MĘCZEŃSTWA ŚW. MAKSYMILIANA – ZAPOWIEDŹ


źródło: diecezja.pl

O godz. 8.00 w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach wierni celebrować będą „Transitus” – nabożeństwo przejścia o. Kolbego z tego świata do nieba.

Bezpośrednio po nim czciciele św. Maksymiliana z relikwiami Męczennika udadzą się pieszo do oddalonego o 5 km byłego niemieckiego obozu Auschwitz, gdzie wezmą udział we mszy św. na Placu Apelowym przy Bloku 11.

Eucharystia o godz. 10.30 sprawowana będzie m.in. przez ks. abpa Marka Jędraszewskiego, ordynariusza archidiecezji krakowskiej; ks. bpa Piotra Gregera, biskupa pomocniczego diecezji bielsko-żywieckiej i o. Mariana Gołąba, ordynariusza krakowskiej prowincji franciszkanów.

Tuż przed Mszą św. przedstawiciele zakonu, z którego wywodzi się św. Maksymilian, i diecezji, której patronuje, nawiedzą głodową celę śmierci o. Kolbego. Złożą też kwiaty pod Ścianą Straceń i będą się tam modlić za wszystkie ofiary obozu.

Święty Maksymilian Maria Kolbe (XIX/XX w.) był franciszkaninem, założycielem największej męskiej wspólnoty zakonnej dwudziestego wieku i twórcą największego w Polsce wydawnictwa prasy i książki religijnej w Niepokalanowie k. Warszawy, założycielem ruchu maryjnego pod nazwą „Rycerstwo Niepokalanej”, męczennikiem Auschwitz (14 sierpnia 1941 r.).

image
źródło: diecezja.pl

1971 roku został wyniesiony na ołtarze. 1972 roku odznaczony pośmiertnie Krzyżem Złotym Orderu Virtuti Militari. Uchwałą Senatu Rzeczypospolitej Polskiej rok 2011 (70. rocznica śmierci) był Rokiem św. Maksymiliana Marii Kolbego. W uzasadnieniu Senatorowie RP świętego franciszkanina nazwali: wyjątkową postacią w panteonie wielkich Polaków dwudziestego wieku, symbolem ofiar nazizmu, symbolem trudnych wyborów obecnych w życiu każdego człowieka, obrońcą godności człowieka, wzorcem cnót, autorytetem moralnym, bohaterem o heroicznej odwadze, wychowawcą, społecznikiem, obywatelem świata. A za Janem Pawłem II dodatkowo – „patronem trudnych czasów”.

O. Jan Maria Szewek OFMConv


Wykop Skomentuj1
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka