Blog
NoseOfTheBeholder
NoseOfTheBeholder
0 obserwujących 38 notek 13097 odsłon
NoseOfTheBeholder, 14 września 2017 r.

Izolacji można uniknąć. Dwa scenariusze.

466 12 0 A A A

Instytucje Unii Europejskiej i nasza lokalna, pożal się Boże, opozycja straszą izolacją Polski. Wszystko zależy teraz od polskiego rządu i mądrej polityki na arenie międzynarodowej, ale także w obszarze gospodarki.

Polski nie da się tak łatwo wyrzucić z Unii Europejskiej. Po pierwsze leżymy w samym środku Europy, o czym niektórzy zdają się zapominać. Po drugie w Polsce ulokowało interesy wielu zagranicznych inwestorów, głównie z Niemiec. Zagraniczne inwestycje były dla Polski kosztem wejścia - bardzo wysokim - do struktur unijnych. Paradoksalnie teraz mogą się okazać gwarantem pozostania w tych strukturach.

Opozycją do timmermansów i drunkersów mogą zostać właśnie zagraniczni inwestorzy, którzy nie będą przecież chcieli zepsuć sobie interesów. Gdzie będzie im tak dobrze, jak u nas? Nie dość, że blisko, że w cywilizowanej, khm, kolonii, to jeszcze w wyjątkowo sprzyjających warunkach podatkowych.

Alternatywą jest postawienie na silną polską gospodarkę. Tylko że obecna władza tego nie zrobi, bo polska gospodarka wymaga gwałtownej rewolucji. Na początek przywrócenia warunków prowadzenia biznesu z początku lat dziewięćdziesiątych. Choćby na przykład ponowne wprowadzenie słynnej ustawy Wilczka, która zezwalała na każdą formę działalności nieograniczoną innymi przepisami. Wtedy ustawa umożliwiła między innymi wygodne przejście prominentów PRL do III RP, obecnie mogłaby być skuteczną metodą podbicia gospodarczej pozycji naszego kraju. Trudno jednak oczekiwać takiego postępowania po jakiejkolwiek partii w obecnym parlamencie.

Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Obserwuję.

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Koguta - na rosół.
  • @Autor "Zazwyczaj jest tak, że czym bardziej skomplikowany system podatkowy, tym większą...
  • @skamander ad.1 Dlaczego dziwne zastrzeżenie? Porównujemy podobne przypadki, czyli pogromy...

Tematy w dziale Polityka