Samsung assistant Sam - nowa asystentka Samsunga w wersji 3D

Tak wygląda Samsung Sam.
Tak wygląda Samsung Sam.
Sam to wirtualna asystentka Samsunga, która wygląda jak postać anime. Choć firma oficjalnie nie ogłosiła tego projektu, to dziewczyna ze smartfonem zdążyła podbić internet

Grafiki i animacje przedstawiające Sam pojawiły się na profilu agencji kreatywnej Lightfarm Studios i dość szybko z niej zniknęły. Dlaczego mówimy, że to asystentka Samsunga? Postać ubrana jest w kostium z logo firmy, jaki noszą pracownicy np. w sklepach Samsung Brand Store, w ręku trzyma najnowszy model Samsunga Galaxy S21 Ultra oraz inne urządzenia tej marki. Wskazuje też na to jej imię. 

Polecamy:

Sam to postać jak z anime albo filmów Pixara. Trójkątna twarz, wielkie oczy, mały nosek, smukła sylwetka jak u lalki Barbie. Nosi modną fryzurę long boba i ma zawadiacki uśmiech. Postać jest bardzo dobrze zaprojektowana. Internauci natychmiast się nią zachwycili, czego efektem są dziesiątki wpisów, przeróbek grafiki, memów tej postaci. Niektóre zdecydowanie 18+


Oficjalny asystent Samsunga nazywa się Bixby, ale firma chce odejść od tego rozwiązania, stawiając na integrację z Asystentem Google i Amazon Alexa.

Jak czytamy w serwisie spidersweb.pl, pierwszym skojarzeniem, jeśli chodzi o Sam, jest antropomorfizacja asystenta głosowego zaszytego w smartfonach Samsunga. Równie dobrze Sam może być jednak jakimś rodzajem bota, który odpowie na pytania dotyczące produktów Samsunga i pomoże w wyborze urządzenia. 

Jeśli okazałoby się, że Sam to asystentka głosowa, to będzie mogła reagować na polecenia nie tylko za pomocą głosu, ale także rozbudowanej mimiki i szeregu gestów. Samsung na razie milczy w tej sprawie. 

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Technologie