Amazon zatrudni palaczy marihuany. Gigant popiera dekryminalizację THC

Álvaro Ibáñez from Madrid, Spain, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Álvaro Ibáñez from Madrid, Spain, CC BY 2.0 <https://creativecommons.org/licenses/by/2.0>, via Wikimedia Commons
Amazon najlepszym miejscem do pracy na świecie? Jeff Bezos, CEO Amazona zapowiedział jeszcze w kwietniu, że amerykańskie przedsiębiorstwo będzie najlepszym i najbezpieczniejszym miejscem dla pracowników na Ziemi. Teraz pracownicy będą mogli palić marihuanę.

Amazon dąży do tego, by stać się najlepszym miejscem do pracy na Ziemi. Taki cel przyjął sobie przynajmniej CEO Amazona, Jeff Bezos. Niektórzy jednak powiedzieliby, że praca w Amazonie już teraz jest pracą marzeń po tym, jak firma zapowiedziała, że nie będzie zwracała uwagi na THC podczas testów narkotykowych.

Amazon przyjazny palaczom marihuany

Dave Clark, dyrektor generalny Worldwide Consumer w Amazonie opublikował wpis, w którym zawarł oficjalne stanowisko przedsiębiorstwa dotyczące dekryminalizacji marihuany.

Z wiadomości wynika, że gigant e-commerce w pełni popiera tę inicjatywę, jak również ustawę MORE (The Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act z 2021 r.), która niedawno trafiła do Kongresu.

Projekt dotyczy zmiany klasyfikacji prawnej marihuany na szczeblu federalnym i anulowania części przestępstw związanych z jej posiadaniem.

Zobacz także:

Testy na obecność narkotyków

W związku z powyższym Amazon podjął decyzję o zmianie polityki przeprowadzania wśród pracowników i kandydatów testów na obecność narkotyków we krwi. Mimo że kontrole będą w dalszym ciągu przeprowadzane, marihuana zniknie z listy substancji zakazanych.

Dzięki temu palacze marihuany, "stonerzy" nie będą zwalniani z pracy ani skreślani podczas rekrutacji.

"W przeszłości, podobnie jak wielu pracodawców, wykluczaliśmy ludzi z pracy w Amazonie, jeśli uzyskali pozytywny wynik testu na obecność marihuany. Jednak biorąc pod uwagę, że w Stanach Zjednoczonych obowiązują przepisy stanowe, zmieniliśmy podejście. Nie będziemy już uwzględniać marihuany w naszym kompleksowym programie badań przesiewowych pod kątem narkotyków na stanowiskach nieregulowanych przez Departament Transportu. Od teraz będziemy traktować ją tak samo jak alkohol" - czytamy we wpisie Clarka.

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj17 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo