Thorgal jak Wiedźmin? Ta wiadomość zelektryzowała miłośników komiksów i gier

Okładka komiksu o Thorgalu.
Okładka komiksu o Thorgalu.
Do sieci trafiło zdjęcie przedstawiające Piotra Rosińskiego, syna twórcy komiksu "Thorgal", przed siedzibą CD Projekt RED. Czy to oznacza, że po "Wiedźminie" powstanie gra na podstawie kultowego komiksu?

Kultowy komiks w Europie

"Thorgal" to seria komiksów stworzona przez polskiego rysownika Grzegorza Rosińskiego i belgijskiego scenarzystę Jeana Van Hamme. Ukazała się po raz pierwszy w 1977 r. i zdobyła ogromną popularność w Europie. Doczekała się już blisko 40 tomów. 

Opowiada o przygodach ostatniego potomka Ludu z Gwiazd, Thorgala Aegirssona, wychowanego przez wikingów Północy. Fabuła serii osadzona jest w konwencjach fantasy, science fiction oraz dramatu historycznego i wykorzystuje wiele motywów z mitologii nordyckiej. Akcja toczy się we wczesnym średniowieczu i rozpoczyna w Skandynawii. 

Polecamy:

Plany CD Projekt RED

CD Projekt RED zapowiedział, że poza standardowym rozwojem "Cyberpunka" oraz mobilnej gry w uniwersum "Wiedźmina" ("The Witcher: Monster Slayer") w 2022 roku chce rozpocząć prace na „pełną skalę” nad nowymi grami "AAA", ale już teraz jedna trzecia firmy pracuje nad „niezapowiedzianymi tytułami”. Zdjęcie Rosińskiego zelektryzowało fanów Thorgala i CD Projektu i pojawiły się spekulacje, że wśród tych niezapowiedzianych tytułów może być gra powstała w oparciu o popularny komiks. 

image
Piotr Rosiński przed siedzibą CD Projekt RED. 


Nie Thorgal i nie Wiedźmin

CD Projekt RED zdementowało te informacje: - Nasze studio odwiedzili organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi, z którymi pozostajemy od wielu lat w przyjacielskiej relacji. Piotr Rosiński był jednym z członków goszczonej przez nas grupy. Wizyta była czysto kurtuazyjna i nie była związana z produkcją gier wideo - wyjaśniła Marta Piwońska, PR Project Manager.

Najprawdopodobniej CD Projekt RED pracuje obecnie nad kolejnym tytułem AAA osadzonym w świecie wykreowanym przez Andrzeja Sapkowskiego. Nie będzie to jednak Wiedźmin 4. 

ja

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj5 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura