6 obserwujących
155 notek
128k odsłon
434 odsłony

GetBack i jego PR na S24 - moje zdanie o sprawie

Wykop Skomentuj15

Na stronie głównej S24 możemy przeczytać wyjaśnienia p. Janke w sprawie związanej z GetBack. Pozornie jest to temat drażliwy i można obserwować zarówno tzw. “Schadenfreude” jak i wyrazy poparcia. Ja sam nieco “pośmieszkowałem” z problemu, ale zastanawiając się na spokojnie doszedłem do następujących wniosków:

    Pracą agencji PR jest jak sama nazwa wskazuje - PR. Public Relations. Co do zasady agencja taka działa podobnie do adwokata, tyle że nie przed sądem, ale na forum publicznym. Zadaniem agencji jest budowanie pozytywnego wizerunku zleceniodawcy i ciężko tu dopatrywać się złego w wykonywaniu zleconych zadań i obowiązków.

    Oczywiście są sytuacje, gdy firma czy instytucja jest źle postrzegana przez społeczeństwo, czy sama jest na celowniku prokuratury. Praca firmy PR może być oceniona jako moralnie niejednoznaczna. Z drugiej strony firmom mającym doskonałą pozycję i ocenę wśród klientów czy społeczeństwa praca firmy PR może być nieprzydatna. Tu analogia do pracy adwokata jest bardzo silna i ciężko oskarżać adwokata o bycie “współ-przestępcą”, gdy klient ma zarzuty. Taka praca.

    Posiadając portal blogowy o przyzwoitym zasięgu i odpowiednio sformatowanej treści należy spodziewać się pojawienia się reklamodawców czy sponsorów oraz firm PR chcących ulokować w nim swoje treści. Praca nad tworzeniem i rozwojem portalu nie jest charytatywna. Nie widzę niczego złego w przyjęciu zlecenia na np. opisywaną już “miedź”, podobnie też “getback”. Problem pojawiłby się wtedy, gdyby wpisy sponsorowane stanowiły większość treści - ale rozwiązanie nadeszło by samo, wraz z odpływem czytelników.

    W czasach dawniejszych wspieranie rozwoju kultury, czytelnictwa, działalności, sztuki częstokroć bazowało na rozmaitych dobrodziejach, mecenasach. Dziś jest to daleko trudniejsze do zrealizowania, a to ze względu na system podatkowy. Jeżeli uznałbym, że chcę wesprzeć finansowo ulubiony portal (niech to będzie S24, w końcu 10 lat tu piszę) to jednym z rozwiązań byłoby wykupienie w nim reklamy nawet przy założeniu, że jest ona średnio skuteczna.

    Sprawa GetBack i rozmaite jej odpryski coraz bardziej jawią mi się wojenką pomiędzy dwoma skrzydłami Zjednoczonej Prawicy. Rozmaite granaty odłamkowe trafiają coraz to nowe osoby i padło też na p. Janke. Życzę szybkiego wyjaśnienia sprawy.


Wykop Skomentuj15
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka