Gorące tematy:

26 obserwujących
216 notek
388k odsłon
1696 odsłon

Agent Komorowskiego sfuszerował robotę

Wykop Skomentuj18

W każdej szanującej się firmie IT obsługującej naprawdę duże instytucje istnieje zespól ludzi, których zadaniem jest poprawianie w bazie danych tego, czego użytkownikowi poprawić nie wolono. Dzwoni więc pani Zosia z Ciaputkowa Dolnego aby wymazać raport sprzedaży za lipiec, bo po ostatecznym kliknięciu "zatwierdź" przypomniała sobie, że nie wprowadziła danych z Ciaputkowa Górnego, pan Janek z oddziału w Wielgodupce, że zapomniał o 16 miliardach, które im zostały na koncie z poprzedniego roku (nie przesadzam, o takie sumy chodzi - "drobnica" nie zatrudnia firm IT, tylko radzi sobie gotowym programem) itp. itd. Nie chcę zanudzać szczegółami technicznymi, ale po jednoznacznym, nie budzącym wątpliwości mailowym potwierdzeniu prośby (żaden informatyk "na gębę" takiego polecenia nie wykona) wyłącza się trigery, wykonuje potrzebne operacje na rekordach, włącza trigery i gotowe. Nie mogę napisać ile mi to zajmuje (tajemnica przedsiębiorstwa) ale jest to najprostsze zadanie, jakie mi się trafia (i najwdzięczniejsze - zaraz po odpowiedzi słyszę w słuchawce miły głos Pani lub Pana wdzięcznych za błyskawiczne wybawienie ich z opresji). Jedyny problem jest w tym, aby zachować integralność danych, tzn. aby po zmianach nadal stanowiły one spójną całość, bo jak nie, to może się okazać, że z setki sadzonek wyrosło sto tysięcy drzew. 

No właśnie problem w integralności danych. Przeglądałem ankietę na stronie mamprawowiedziec.pl i sprawdziłem ankietę Andrzeja Dudy na którą powoływał się Bronisław Komorowski. Długa, nudna jak flaki z olejem, ale z jedną ciekawostką - polityką klimatyczną. Jeśli klikniemy na tak "Klimat", to przeczytamy, że... a co ja Państwu bedę tłumaczył - niech każdy sam zobaczy i wyrobi sobie pogląd: 

http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/31044/poglady?tag=klimat 

W odpowiedziach na wszystkie pytania z wyjątkiem jednego podpunktu 8c (właśnie tego, który zacytował Bronisław Komorowski) Andrzej Duda broni polskiego węgla i krytykuje politykę klimatyczną UE jako nieracjonalną ekonomicznie. Ten jeden podpunkt stoi w jaskrawej sprzeczności z całą resztą odpowiedzi. 

Podobnie sprawa ma się w temacie rolnictwa. 

http://mamprawowiedziec.pl/strona/polityk/31044/poglady?tag=rolnictwo 

Proszę porównać wszystkie punkty (zwłaszcza 6) z cytowanym przez Bronisława K. punktem 3. 

Jak wrażenia? Drogi czytelniku (zwłaszcza wyborco PO), czy już otworzył Ci się nóż w kieszeni? Czy nie czujesz się jeszcze zmanipulowany, okłamany, obrażony, ożygany? Gdybym kiedykolwiek dawał wiarę słowom Bronisława K. lub oddał na niego choćby pół głosu (tzn. choćby raz nie poszedł na wybory i nie głosował przeciw niemu), to właśnie tak bym się poczuł. 

Nie chcę nawet wnikać jaka była przyczyna niespójności danych w tych dwóch punktach. Nie będę taki, jak Lis i Karolak, nie zaatakuję zasiadającej we władzach instytucji prowadzącej portal http://mamprawowiedziec.pl córki Bronisława K. nie mając w garści pewnych dowodów. Nie wykluczam, że ktoś mógł zmienić wpisy Andrzeja Dudy bez jej zgody, a nawet wiedzy, chcąc zrobić "przysługę". Zastanawia mnie tylko koincydencja czasowa sytuacji w której wypadałoby na następnej debacie zapytać o rolę Zofii Komorowskiej w całej tej sprawie i samobójczego ataku dwóch "kamikadze" - Karolaka i Lisa na Kingę Dudę. Głupi oni nie są, więc czy nie było to celowe zagranie mające na celu stawianie pytań o córkę Komorowskiego w bardzo niesmacznym kontekscie ataków na rodzinę? 

Jak wspomniałem - nie chcę wnikać w przyczynę różnicy pomiędzy tymi dwoma punktami, a całą resztą poglądów doktora Andrzeja Dudy. Ale nawet gdyby to był zwykły błąd pracownika portalu wprowadzającego dane lub nawet samego Dudy, to interpretacja tego wpisu w wykonaniu Bronisława K. przekonuje do tego, że za prezydenta mamy nie durnia (to by było za piękne, aby mogło być prawdziwe) lecz ........ , ........... , ................ , manipulatora, kłamcę i cynika plującego w twarz wyborcom (wyrazy wykropkowane nie nadawały się do przytoczenia). 

Bronek recydywista

Osoby o sklerozie słabszej niż moja pamiętają zapewnie, jak wyglądały "przeprosiny" Prezydenta RP za ośmieszenie społeczeństwa dwoma błędami ortograficznymi ("w bulu i nadzieji") w księdze kondolencyjnej. Przeprosiny polegały na... uderzeniu w lidera opozycji Jarosława Kaczyńskiego zarzutem, że on w księdze gości restauracji także popełnił błąd ortograficzny. Dziwna to "zgoda", gdy zamiast położyć uszy po sobie wali się w pysk przeciwnika z założeniem, że to wywoła entuzjazm gawiedzi i załatwi całą sprawę (sory, taki mamy klimat... stworzony przez PO, że opozycja służy do straszenia i przenoszenia na nią negatywnych emocji tłumu - dokładnie tak, jak w książce "Rok 1984" George'a Orwella). Ale bardziej bulwersujące jest to, że wtedy także Bronisław K. posłużył się... fałszywką. 

Agent Komorowskiego sfuszerował robotę

Na pierwszy rzut oka powiększony wyraz wygląda jak "obiat", ale proszę zobaczyć co jest w oryginale, wiersz powyżej. Wyraz "miły" w którym "ogonek" od "y" zachodzi na "laseczkę" od "d". Wprawdzie ktoś pomysłowo rozmazał "y", oraz wyciął i powiększył jeden wyraz, aby ciemny lud kupił, że "d" to "t" (niecała minuta pracy w dowolnym programie do edycji rastrowej - nie chcę uprawiać kryptoreklamy), ale każdy, kto kiedykolwiek robił cokolwiek związanego z grafiką komputerową stwierdzi, że obraz był przerabiany (wyraźne rozmycie po lewej stronie ogonka od "y" imitującego poprzeczkę od "t"). Jak się porówna litery "t" w całym tekście z tą jedną wątpliwą, to bez grafika i bez grafologa nie ma się żadnych wątpliwości - fałszerstwo!!! 

Obydwie sprawy, nawet jeśli pominiemy aspekt fałszerstwa, wyglądają jak jedna wielka groteska. Niezobowiązująca ankieta dla niszowego portalu jest stawiana na równi z ustawą o zmianie konstytucji pisaną w nocy z niedzieli na poniedziałek pod wpływem porażki w pierwszej turze wyborów. Wpis do księgi pamiątkowej w restauracji, lokalu z którego nawet wyjście po kilku kieliszkach wina (kto wtedy zwraca uwagę na ortografię) nie jest niczym niezwykłym, jest zestawiany z wpisem Prezydenta RP do międzynarodowej księgi kondolencyjnej!

Jednak jak do tego dołożymy wykrzykiwany podniesionym głosem w trakcie debaty kategoryczny komentarz prezydenta, wręczanie kwitów jako "dowodów" i fakt, że to wszystko było jedną wielką mistyfikacją mającą jeden cel - utrzymać się u władzy, to reakcja może być tylko jedna. 

Drogi wyborco! Tak, do Ciebie mówię, mój drogi ....... . Wypiliśmy razem niejeden dobry trunek. Szanuję Ciebie, Ty szanujesz mnie (jako jeden z nielicznych wyborców PO, jakich znam - większość jest zarozumiała i opryskliwa). Ale czy Ty szanujesz siebie? Czy szanujesz swoją Córkę, która podobnie jak Duda nikczemnie blokuje etat... przebywając na urlopie macierzyńskim. Na kogo zagłosujesz w niedzielę?

Wykop Skomentuj18
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale