Blog
różności
Animela
Animela Animela@wp.pl
40 obserwujących 1308 notek 1676252 odsłony
Animela, 30 maja 2017 r.

Młoda kapusta z boczkiem

349 8 0 A A A

Jutro ochłodzenie - choć, tak naprawdę, upałów jeszcze w tym roku nie było (na szczęście!). No to na rozgrzewkę proponuję potrawę, na którą przepis otrzymałam od nieżyjącej już koleżanki. Rzecz jest wyjątkowo prosta, łatwa w przygotowaniu i pyszna tak, że .... nie, nie da się tego opisać. Trzeba spróbować!

Składniki:

główka młodej kapusty, duża cebula, obrana i pokrojona, pół kilo surowego wędzonego boczku, pokrojonego w kostkę, jeden wielki albo kilka mniejszych pęczków koperku, umytego i drobno pokrojonego. Pieprz do smaku

Sposób wykonania: boczek smażymy na dużej patelni na małym ogniu pod przykryciem (potrwa to ze dwie godziny, ale takie powolne smażenie pozwoli wytopić jak najwięcej tłuszczu). Pod koniec, gdy boczek puścił sporo tłuszczu i zmniejszył objętość, dodajemy cebulę (zarówno boczek, jak i boczek z cebulę mieszamy starannie od czasu do czasu - tak co 5 minut mniej więcej). Gdy boczek się smaży, kroimy niedbale główkę umytej kapusty, wkładamy ją do dużego garnka zalewamy wodą, doprowadzamy do wrzenia, przykrywamy, zmniejszamy ogień i powolutku dusimy. Do prawie miękkiej kapusty dodajemy boczek z cebulę ale BEZ wytopionego tłuszczu, sporo pieprzu - i jeszcze kwadrans razem dusimy. Przed samym wydaniem wrzucamy do garnka koperek, mieszamy (jeśli ktoś lubi, może dodać sól - moim zdaniem sól z boczku wystarcza aż nadto), ewentualnie (co przyjmuję ze zrozumieniem, a nawet wręcz: z aprobatą - można dodać pół łyżeczki soku z cytryny.

Ostrzegam - potrawa jest wręcz uzależniająca i robią ja Państwo na WŁASNĄ odpowiedzialność!

Opublikowano: 30.05.2017 22:10.
Autor: Animela
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Jak miód;)

Ostatnie notki

Obserwowane blogi

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Pani Wiesławo - Pani jest kopalnią wiedzy! Istną encyklopedią! Bardzo dziękuję za te...
  • "Bardzo kreatywny żarcik," W życiu nigdy. Nie żartuję z kwestii poważnych.i
  • Marnuje nam się człowiek - bądźmy więc za, a nawet przeciw, jego pomnikowi - ma to zarówno...

Tematy w dziale Rozmaitości