72 obserwujących
1939 notek
2571k odsłon
1792 odsłony

Strefa wolna od LGBT vs strefa wolna od przyzwoitości

Wykop Skomentuj37

Zatrudniona w Gazecie Wyborczej i Tok Fm Dominika Wielowieyska toczy na Twitterze kampanię przeciwko naklejkom „Strefa wolna od LGBT”. Pani Dominika jest, rzecz jasna, wstrząśnięta i oburzona. „Gazeta PiS promuje strefy wolne od LGBT. Będziemy tworzyć getta dla obywateli drugiej kategorii w państwie PiS? Czeka nas segregacja ludzi o orientacji seksualnej, religii, kolorze skóry, światopoglądzie, które nie mieszczą w normach uchwalonych przez PiS?”.


No cóż, pani Dominiko, pozwolę sobie przypomnieć tekst nie jakiejś tam „gazety PiS” (swoją drogą – żeby pismak tak totalnie olewał publicznie prawo prasowe zwyczajnie kłamiąc, to daje to bardzo złe świadectwo egzekwowaniu prawa w Polsce), tylko z Pani rodzimej gazety - Wyborczej (nota bene – ukradzionej Polakom 3 dekady temu). Na początku stycznia tego roku Gazeta była zachwycona, że w Warszawie powstanie … hostel dla „nieheteronormatywnych”. No – dla osób LGBT. Taką deklarację podpisał prezydent Trzaskowski.


Oczywiście, jest to nowoczesna wersja „Nur fur Deutsche”, "Tylko dla białych" czy „Żydom wstęp wzbroniony”. Wykluczanie heteronormatywnych to … wykluczanie. Stygmatyzowanie. Tworzenie gett wyłącznie z nie-LGBT. To niezgodne z polską Konstytucją i w ogóle z przyzwoitością. Oczywiście nie dziwi mnie postawa Wyborczej i Wielowieyskiej, ponieważ było kiedy do tego przywyknąć. Całymi latami redakcja trzymała gębę na kłódkę, gdy politycy PO chcieli otoczyć PiS kordonem sanitarnym czy zepchnąć na margines. Lata całe odczłowieczania PiS i Wielowieyska milczała, a oburzyła się dopiero, gdy ktoś wystąpił przeciwko wyjątkowo szkodliwej ideologii. Ideologii, nie ludziom - to trzeba koniecznie podkreślić.


Sorry, ale są granice hipokryzji, której przekroczenie powoduje już nie tylko śmieszność, ale i politowanie. Pani tę cienką czerwoną linię właśnie przekroczyła.


http://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,24343846,azyl-bezpieczenstwa-dla-osob-lgbt-powstanie-hostel-dla-nieheteronormatywnych.html


Wykop Skomentuj37
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo