Blog
Taki sobie
slej2
6 obserwujących 113 notek 84099 odsłon
slej2, 3 maja 2017 r.

Od V miesięcy nie ma wyznaczonego dowódcy na czas wojny. Upiory I RP wracają.

865 67 1 A A A
   Jak to się stało że najpotężniejsze państwo XVI wiecznej europy, dwieście lat później zostaje dobrowolnie bez walki wymazane z map?

    Nieudolne zarządzanie i wewnętrzne spory gdzie każda frakcja dbała jedynie o swoich kosztem całego społeczeństwa, doprowadziła do totalnej anarchii i destrukcji struktur państwa. Dobrowolnie i na własne życzenie podczas sejmu niemego 1717 zmniejszyliśmy swoją armie do 24 tyś żołnierzy w momencie gdy Cesarstwo Rosyjskie potrafiło mobilizować pół milionową armię. Ponieważ Polacy nie umieli się dogadać miedzy sobą i każdy ciągną jedynie na swoje, aby zwiększyć swoje szanse szukali oni sojuszników na obcych dworach. Upartość i zacofanie ówczesnych elit brak umiejętności wypracowania kompromisów oraz zawierania trwałych sojuszy doprowadziły dodatkowo do totalnego osamotnienia Rzeczpospolitej na arenie międzynarodowej. Kiedy zaborcy rozebrali Rzeczpospolitą nikt za nią nie płakał a część społeczeństwa z ulgą przyjęła nowe porządki które ukróciła wewnętrzny chaos.

    Niestety PIS jest spadkobiercą najgorszej części mentalności tamtych czasów. Kaczyński nigdy nikomu nie ustąpił, dobry kompromis to taki gdzie wszyscy rezygnują z części swoich interesów w celu osiągnięcia korzyści przez wszystkie strony. A Kaczyński ustępstwa traktuje jak zdradę, ani kroku wstecz byle do przodu, z takim człowiekiem nie ma kompromisu albo on ciebie albo ty jego, dzicz cywilizacyjna. Nie ma miejsca na własne poglądy każdy musi być podporządkowany interesowi partii i każdy kto temu interesowi szkodzi musi zostać zneutralizowany. Przekonał się o tym ostatnio honorowy konsul w Meksyku który nie chciał odznaczenia od Dudy, mimo ogromnych zasług dla Polonii w tamtym regionie został odwołany, w państwie prezesa nie ma miejsca dla takich Polaków. Każdy kto myśli inaczej niż prezes jest wrogiem i zdrajcą narodu.

     Kaczyński traktuje swoich sojuszników jak swoich podwładnych pokazuje to reelekcja Tuska. Państwa Wyszehradzkie dobrze wiedzą że następcą Tuska nie będzie nikt z regionu, przez co utrzymanie go na stanowisku jest dla nich korzystne, jednak Kaczyński w imię swoich ambicji nakazał im dołączenie się do rewolty przeciw również ich kandydatowi jakim jest Tusk. Orban przekonał się właśnie że Kaczyński w imię swoich prywatnych gierek by pokazać własne ja, jest w stanie utopić Polskę i pociągnąć na dno za sobą Węgry. Kaczyński skutecznie rozwalił sojusz Wyszehradzki na dziesięciolecia ani Czesi, ani Słowacy, ani Węgrzy nie mają zamiaru płacić za Polskie awanturnictwo. I znów zostaliśmy sami i poprzez arogancje PIS Polska z powrotem zostaje postrzegana jako problem Europy. Non stop są zawierane sojusze z których Polska na własne życzenie przez swoją zaściankowość jest poza nimi. Znów w Europie bezkarnie można pluć na Polskę a PIS co najwyżej może strzelić focha i napisać list protestacyjny którym tak się wszyscy przejmą jak się Macierewicz przejmuje listami od Dudy. Znów Europa z ulgą przyjęła by wariant kiedy zewnętrzna interwencja poskromiła by awanturników Polskich. Jedyne co po Pis zostanie to gazociągi North Stream których partia Kaczyńskiego swoją nieudolnością pozwoli rozbudować. Z Kaczym głosem nikt w Europie się nie liczy.

    Jakby tego było mało Macierewicz przesuwa środki z modernizacji regularnych oddziałów Wojska Polskiego, na nowo tworzoną podległą jedynie jemy Obronę Terytorialną. OT być może będzie i skuteczna w tłumieniu protestów społecznych ale nie będzie stanowiła skutecznej obrony przed regularnym wojskiem ewentualnego agresora. Jakie chore myślenie zamiast wzmacniać obronę niszczy się ją tworząc oddziały partyzantki za działania której w czasach konfliktu najwyższą cenę zapłaci ludność cywilna. Ale tu o to chyba chodzi aby zafundować następną bohaterską rzeź na narodzie.

     Dodatkowo Macierewicz robi czystki w Armii wyrzucając z niej Żołnierzy Wojska Polskiego którzy przedstawiają jakąkolwiek formę niezależności lub krytyki poczynań Macierewicza.

    Od 1 stycznia poprzedni kandydat na naczelnego dowódcę, gen. Marek Tomaszycki, znajduje się w rezerwie kadrowej szefa MON. Do tej pory nie został wyznaczony jego następca. Przez pięć miesięcy nie mamy wyznaczonego dowódcy który w razie konfliktu będzie dowodził Wojskiem Polskim.

     Historia właśnie zatacza koło, wewnętrzne waśnie i mianowanie na stanowiska niekompetencyjnych partyjniaków którzy dbają jedynie o interes swoich powoduje coraz większy chaos i destrukcje społeczeństwa Polskiego. Politycy PIS poprzez nieodpowiedzialny język dla realizacji swoich ambicji wciskają w społeczeństwo toksynę nienawiści dla tych którzy myślą inaczej. W efekcie mam teraz w Polsce dwa wrogie sobie klany które już nawet nie słuchają argumentów strony przeciwnej. Rów jaki wykopał PIS nie da się w szybkim czasie zasypać. Po przez zagarnięcie absolutnie wszystkich stanowisk dla swoich partyjniaków została otworzona puszka pandory. Następcy nie mają wyboru jak wziąć odwet i wyrzucić wszystkich partyjniaków PIS, powstanie próżnia w którą włożą swoich. Proces który zapoczątkował PIS będzie się ciągną przez dekady, od teraz stanowiska te stają się łupem dla zwycięzców. Ktoś wyliczył że PO przez osiem lat wstawiła 600 partyjniaków, PIS w pierwszym roku rządów włożył 1000. PIS też nie stosując się do zasad demokracji jak i konstytucji dał pretekst następcą by robić tak samo. Dobra zmiana będzie się nam odbijać czkawką jeszcze długo po tym jak PISu już nie będzie. W dodatku jesteśmy sami jak palec i coraz częściej Polska przedstawiana jest jako problem który trzeba będzie rozwiązać. W dodatku sami się rozbrajamy niszcząc potencjał Wojska Polskiego tym łatwiej będzie nam zaproponować propozycje nie do odrzucenia jakim były zabory.


Konserwatyści patrząc jedynie na swój interes i interes swoich bliskich znów kierują Polskę ku upadkowi.


Macierewicz jest bezkarny i może wszystko a PIS i tak będzie go bronił

http://przestrzen2.salon24.pl/774037,czy-pis-bedzie-bronil-macierewicza-przed-dymisja

Opublikowano: 03.05.2017 14:55.
Autor: slej2
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • Niestety nie wszyscy uważają tak samo jak ty.
  • Zdziwiłbyś się jak wielu z nich to ludzie wykształceni, to nie tylko ultrasi. Patriotyzm jest...
  • IPN umorzył śledztwo o fałszowanie przez SB teczek na Wałęsę ponieważ . Karalność tych...

Tematy w dziale Społeczeństwo