Blog
revelstein post
revelstein
revelstein Fejsbóg - Horror - Obczyzna
0 obserwujących 333 notki 99941 odsłon
revelstein, 13 lutego 2014 r.

To już nie chwyta

Nie wiem wszak, czy jest tak źle, czy może jednak jest tak dobrze. Jak wynika bowiem z sondażu przeprowadzonego dla „Rzepy”, tylko co piąty Polak (19%) poświęciłby życie lub zdrowie, gdyby potrzebowała tego tzw. ojczyzna. Pytanie więc jest, czy patriotyzm przestał być modny, czy może precyzyjniej, bezrefleksyjny patriotyzm nie jest w cenie?

Optuję za tym drugim, choć zacząć by należało od początku.

Bo przede wszystkim owe badanie, czy też sondaż, robiła pracownia Homo Homini, a osobiste doświadczenia mnie uczą, że w takim wypadku trzeba być ostrożnym i mieć własciwy dystans.

Po drugie, jeśli dane są prawdziwe, to są danymi pocieszającymi. Bo można je interpretować tak: zaledwie 19% naszego narodu, ciągle ma jeszcze bzika i ciągle wymaga opieki, nie zauważając, że świat stoi otworem. I to bardziej ów świat jest tą ojczyzną, niźli jakaś tam Polska, zagubiona gdzieś w Europie, za moment jedna z jej dzielnic.

Stare powiedzenie, tam dom mój i ojczyzna moja, gdzie leży mój kapelusz, nabiera nowego i jakże uniwersalnego znaczenia.

Więc szczerze mówiąc, to bardzo się cieszę z takiego wyniku, bo to oznacza, że 81% narodu podchodzi do zycia racjonalnie. Nie zawraca sobie głowy duperelami i nie zastanawia się bez sensu, czy oddać ojczyźnie życie, zdrowie lub inne dobra, czy może jednak miast zgrywać romantycznego bohatera, w razie czego zawczasu gnać gdzie pieprz rośnie i gdzie ptaki radośnie śpiewają.

Bo życie moi drodzy jest tylko jedno, a ojczyzn to możemy mieć do koloru do wyboru, na każdy dzień tygodnia wręcz inną. Ja osobiście na ten moment mam przynajmniej trzy.

Opublikowano: 13.02.2014 08:24.
Autor: revelstein
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

Kim jestem? A, to zależy kto pyta. Jeśli przypadkiem jesteś jednak moim znajomym i znasz moje nazwisko, numer buta i koszuli – zachowaj to dla siebie.

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @KUNIGAS17 No ale jak się pięścią klienta wali, to jednak ze świadomością że mu się...
  • @JJQJJQ albo UPA
  • @GOŚĆ48 to 48 to rocznik czy poziom IQ?

Tematy w dziale