4 obserwujących
334 notki
101k odsłon
24 odsłony

PS czyli jeszcze więcej prawdy

Wykop Skomentuj

Uwaga, brutalna, propagandowa ofensywa lewackich, antypolskich mediów, będących w zmowie i kłamstwem dorabiających gębę ojczyźnie, zwłaszcza zagranicą, za chwilę się skończy. Za chwilę cała prawda będzie dostępna całą dobę. „My wiemy jak to zrobić” – powiedział prezes Kurski przed wylotem na urlop na Wyspy Bahama.

Inicjatywę powołania do życia angielskojęzycznej stacji telewizyjnej „która będzie mówić prawdę o Polsce” podchwycił sam premier Morawiecki, zapewniając, że „trwają już wstępne prace i analizy w przedmiotowej sprawie”. Jak dobrze pójdzie – dodał – „to już jesienią Europa i cały świat, będą się mogli dowiedzieć z pewnego źródła, jak Polska jest wspaniałym, praworządnym i gospodarczo silnym krajem”. I poprawiając błękitny krawat (1,5 tys. złotych w butiku „TooYou”) zakończył: „Koniec z fake newsami naszych wrogów, koniec z propagandowym szkalowaniem naszej ojczyzny!”

Niestety mam obawy, graniczące wręcz z pewnością, że danie gęby tej inicjatywie przez pana premiera, raczej wróży pomysłowi klęskę niż sukces.

No bo sami pomyślcie, jak marketingowo rzecz biorąc może takiej telewizji skupionej jakoby na prawdzie, pomoc gość znany (a nawet skazany i to niejednokrotnie) z notorycznych, prostackich, po chamsku infantylnych kłamstw? Jeżeli stację telewizyjną promuje i reklamuje patologiczny kłamca i to w stanie recydywy, to zyskuje ona na wiarygodności i powadze, czy może staje się kolejnym politycznym kabaretem? No takie pytania mnie dręczą.

To świetnie pod tym względem zorganizowany zakład pracy chronionej (pewnie biorą za to dopłaty z funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych) taśmowo, na wręcz przemysłową skalę produkujący propagandowe, marnej jakości gówno, którą zresztą z lubością i ze smakiem łyka klient wychowany na gównie. Czy złapie się na to danie nieco bardziej wyczulony na smród klient europejski, to pytanie które może gnębi nas, ale z pewnością nie premiera Morawieckiego i nie Kurskiego. Bo kto powiedział, że na świecie, gdzieś poza Polską, to sami intelektualiści są? Tam ciemnego luda też sporo i on to łyknie, jeśli mu się dobrze poda. Pierwsze prawo prezesa Kurskiego ma wymiar uniwersalny!

Co ciekawe, uważających się za specjalistów od mówienia całej prawdy całą dobę, jest już na naszym rynku już kilku. Nieznaczących i niezauważalnych, ale są i uważają, że robią dobrą robotę, nadając urzędowym kłamstwom i państwowej propagandzie anglojęzyczny a więc europejski wedle nich sznyt.

No a teraz palec między drzwi chce jeszcze włożyć TVP. I zapewne nie chodzi tu o to, aby wykończyć konkurencję, bo przecież jeśli ktoś lub coś jest po prawej stronie, czyli tej właściwej, to żadna tam konkurencja, to sprzymierzeńcy.

Czyli jak rozumiem chodzi raczej o wzmocnienie pozytywnego przekazu, a TVP ma w ręku wszystkie potrzebne do tego narzędzia. Nie ma w tej chwili w Polsce większej fabryki kłamstwa niż Oni.

No i co teraz zapytacie? To proste, widać że wzorem jest Kreml i jego telewizja RT. I zakładając, że ten nasz kanał PS (Polsza Sjewodnia) będzie to też sukces, to już się boję, że cała Afryka plus przynajmniej połowa Azji pozna prawdziwy obraz Polski, a jak pozna, to wszyscy oni będą chcieli do nas przyjechać, by korzystać z tych naszych sukcesów i dobrodziejstw. I co my wówczas zrobimy? (R)

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale