Blog
Pochwała obrony życia
humanavitae
humanavitae Student Obrońca Życia
0 obserwujących 8 notek 933 odsłony
humanavitae, 17 czerwca 2017 r.

Zerwany kłos, które daje plon po dziś dzień

229 3 0 A A A

Niedawno Fundacja Lux Veritatis i Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu zaprezentowała film biograficzny o jednej z kobiet, która broniąc swojej godności i czystości została zamordowana przez rosyjskiego żołnierza. Jest to Karolina Kózkówna-wiejska doktor wiary, prawa ręka proboszcza i opiekunka dobrej sprawy w swojej wsi. Premiera tego filmu zetknęła się z pojawieniem się innego o nazwie ,,Sztuka Kochania''. Drugi film jest lansowany przez głównie liberalne media ale i także przez program trzeci Polskiego Radia.Opowiada bowiem o życiu jednej z pierwszych ,,seksmasterek'' w Polsce i osobie, która wydała książkę ,,Sztuka Kochania''. Nie warto jest porównywać ,,Sztukę Kochania'' z ,,Zerwanym Kłosem'', ponieważ są to filmy różniące się bardzo od siebie. Natomiast chcę zająć stanowisko w kwestii tego drugiego filmu, ponieważ ten ma ponadczasowe przesłanie dla wszystkich kobiet. Nie jest to: Bądźcie katoliczkami i żyjcie w celibacie  lecz ,,Walczcie o swoją godność, każda z was zasługuje na szacunek i nie dajcie się zbłądzić w świecie pełnym zła''.

1. Film ten należy do amatorskich filmów ponieważ miał niewielki budżet a większości obsadę stanowili aktorzy nieznani lub aktorzy-amatorzy. Cieszę się, że rolę ojca głównej bohaterki grał Dariusz Kowalski (Dla niektórych Janusz Tracz). Mogliśmy więc przekonać się że nawet Janusz Tracz potrafi być inny. No dobra, koniec już mówienia o jednym z bohaterów serialu TVP ,,Plebania''.

2. Muzyka została skomponowana przez Krzysztofa Aleksandra Janczaka, młodego artystę zresztą który szlify zdobywał u Michała Lorenca. Dopełnia to także chór Centrum Myśli Jana Pawła II. Na koniec filmu jest obecny utwór ,,Warto jest wierzyć''. Śpiewa go pięknie i zachwycająco wręcz w stylu rubikowskim aktorka Teatru Muzycznego Roma w Warszawie, solistka Piotra Rubika i uczestniczka polsatowskiego show ,,Twoja twarz brzmi znajomo'' Zosia Nowakowska. Jej mocny głos oraz przywiązanie do wiary katolickiej miały na pewno wpływ na wybór właśnie jej do śpiewania tego utworu. 


Tekst utworu mówi o walce ze złem, obronie piękna tego świata, prymacie pokoju na świecie, o tym jak ważne jest życie. Jednak najważniejszym przesłaniem utworu jest to że ,,i kiedy zwątpisz, że jeszcze chcesz żyć nie stracisz siebie i nie stracisz duszy swej''. Oznacza to zatem, że strach który występuje w nas szczególnie u ,,obrońców życia'' jest czymś normalnym i nie powinien być powodem do przejścia na ciemną stronę mocy lub rezygnacji z swoich wartości. Czasami takie wątpliwości są potrzebne żeby odzyskać siłę do działania. Utwór mógłby także być obecny w filmie ,, Wołyń'' czy innych filmach wojennych,

Jeśli marzysz by pokój był ciągle wśród nas by ptaki nie porzucały swoich gniazd Nie czekaj aż spalą Twój dom'

Jeśli śnisz by odfrunąć jak najdalej stąd Gdzie nie sięga ból i nie sięga wzrok Aby przestać czuć aby przestać łkać I zapomnieć jak nieludzki bywa świat 

Jeśli sobie przypomnę sceny gdy wrogowie napadali na uciekający tłum, mordowali ich i palili domy to ten utwór stanowi opis odczuć każdego człowieka który ma zginąć lub ucieka jak jedna z bohaterek filmu ,,Wołyń'' z piekła tworzonego przez szowinistów lub ,,żołnierzy'' pozbawionych wszelkich uczuć. 


Czym może być ,,zerwany kłos'' w obliczu wojny i między innymi będącego tematem bloga machiny aborcyjnej? Jest to godność i prawo człowieka do życia,które jest polem pszenicy po którym chodzimy, nasiewamy go, czekamy, zbieramy plony które nas odżywia  i nagle zbliża się z tyłu do nas ktoś kto zrywa kłosy przez co potem jesteśmy pozbawieni ,,chleba'' i na końcu umieramy lub giniemy z ręki właśnie tego ,,złego''.

,,Zerwany Kłos'' a ,,Prawa Kobiet''


Bohaterką filmu jest prosta wieśniaczka a jednocześnie czuła i inteligentna ,,doktor wiary'' która nie odrzuciła koleżanki, która przez to że została zgwałcona przez kozaka straciła dobre imię i przestała być szanowana. Mówiła jej, że nie może odzyskać poprzedniego życia ale może zmienić to obecne. Rzeczywiście, dzięki niej ta odzyskała wiarę w siebie i podniosła się po upadku. Czy to oznacza zatem że każda kobieta ma prawo do swojej godności ? Oczywiście zajrzymy  teraz do Nowego Testamentu. 

„Nauczycielu, tę kobietę dopiero pochwycono na cudzołóstwie. W Prawie Mojżesz nakazał nam takie kamienować. A Ty co mówisz?” Mówili to wystawiając Go na próbę, aby mieli o co Go oskarżyć. Lecz Jezus nachyliwszy się pisał palcem po ziemi. A kiedy w dalszym ciągu Go pytali, podniósł się i rzekł do nich: „Kto z was jest bez grzechu, niech pierwszy rzuci na nią kamień”. I powtórnie nachyliwszy się pisał na ziemi. Kiedy to usłyszeli, wszyscy jeden po drugim zaczęli odchodzić, poczynając od starszych, aż do ostatnich. Pozostał tylko Jezus i kobieta, stojąca na środku. Wówczas Jezus podniósłszy się rzekł do niej: „Kobieto, gdzież oni są? Nikt cię nie potępił?” A ona odrzekła: „Nikt, Panie!” Rzekł do niej Jezus: „I Ja ciebie nie potępiam. Idź, a od tej chwili już nie grzesz”.

Opublikowano: 17.06.2017 19:53. Ostatnia aktualizacja: 17.06.2017 19:56.
Autor: humanavitae
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

Ostatnie notki

Najpopularniejsze notki

Ostatnie komentarze

  • To samo można powiedzieć o lewicy, czy naprawdę wszędzie musi być ten jeden głos, Po...
  • Mogę powiedzieć że nawet w starożytnym Egipcie dbano o szacunek dla zmarłego i jeszcze dla...

Tematy w dziale Kultura