KSW 61. Mariusz Pudzianowski kontra Łukasz Jurkowski

KSW 61. Mariusz Pudzianowski kontra Łukasz Jurkowski. Fot. facebook.com/konfrontacja
KSW 61. Mariusz Pudzianowski kontra Łukasz Jurkowski. Fot. facebook.com/konfrontacja
KSW 61 już w sobotę wieczorem. W walce wieczoru zmierzą się Mariusz „Pudzian” Pudzianowski oraz Łukasz „Juras” Jurkowski. Choć obu przed walką humory dopisują - co pokazała ceremonia ważenia - w ringu żartów już nie będzie.

„Pudzian” i „Juras” w KSW występują od wielu lat. Obaj od dawna trenują też w tym samym klubie, więc w trakcie walki nie powinni się niczym nawzajem zaskoczyć. Co innego kibice, którym zgotowali show podczas ceremonii ważenia.

KSW 61. „Pudzian” kontra „Juras” 

Pudzianowski i Jurkowski nie szczędzili sobie wzajemnych docinków. „Juras” przyszedł w dmuchanym stroju, który miał przedstawiać „Pudziana”. Kolega zrewanżował mu się prezentem - pięcioma kartonami pizzy i butelką whisky.

- Łukaszku, wiem, że musiałeś odstawić pizzę. Odstawiłeś swoje ulubione trunki. Proszę bardzo pięć sztuk dla ciebie. Masz jeszcze dodatkowo ode mnie znieczulenie, bo po walce będzie bolało - mówił były strongman. - Lód dla ciebie mam przygotowany. Ja użyję do trunku, a tobie dam, żebyś sobie okładał - odgryzał się „Juras”.

- Trzymam cię za słowo. Klatka się zamknie i będzie ogień, aż nogi będą pękać, a później „dawaj zastrzyk!” - zakończył Pudzianowski. Obaj zawodnicy zapowiadali, że po skończonej walce udadzą się wspólnie na mocny trunek.

Zobacz także:

KSW 61. Dwaj weterani, jedna klatka. Po walce pójdą na wódkę

Mariusz Pudzianowski przed walką waży 115 kg, czyli o 5 więcej niż podczas ostatniego pojedynku. Jurkowski wniósł na wagę 113 kg, co oznacza, że przybrał aż 20 kg. Przez większość kariery walczył w kategorii do 93 kg.

Kto wygra? Mamed Chalidow, legenda gali KSW daje większe szanse Pudzianowskiemu. - Jeżeli Łukasz ma wygrać, to w pierwszej rundzie, nokautując. Jeśli pójdzie dalej, Pudzianowski jest zawzięty - ocenił w rozmowie ze Sportowymi Faktami.

Mariusz Pudzianowski. Jak strongman został zawodnikiem MMA?

Mariusz Pudzianowski jest wielokrotnym mistrzem świata w zawodach strongmanów. Po zakończeniu kariery, w wieku 32 lat, zaczął przygotowywać się do zmiany konkurencji. Padło na MMA, w którym zadebiutował po kilku miesiącach treningów, w grudniu 2009 roku. Do tej pory odbył 21 walk, z których wygrał 14.

„Pudzian” był też gwiazdą jednej z edycji „Tańca z gwiazdami”, w której zajął drugie miejsce. Ma na koncie kilka epizodów serialowych i filmowych. Próbował też kariery muzycznej.

W 2010 roku został magistrem zarządzania w Społecznej Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Zarządzania w Łodzi, uzyskując ocenę dobrą. Angażuje się też w liczne biznesy - ma firmę transportową, dom weselny w Białej Rawskiej i inne nieruchomości. Jeden z nich wpędził go zresztą w kłopoty - sąd uznał, że kupił połowę praw do hotelu w Andrychowie od osoby, która nie miała prawa nimi rozporządzać. Proces toczy się przed Sądem Rejonowym w Wadowicach.

MD

Czytaj dalej:

Lubię to! Skomentuj1 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Sport