11 obserwujących
189 notek
76k odsłon
229 odsłon

W październiku wszyscy Polacy musimy się policzyć

Wykop Skomentuj6

Postanowiłem podzielić się refleksją po wysłuchaniu kilku audycji ''W Realu 24'' i kompletnej niemocy środowisk skrajnie prawicowych, do których jako konserwatywny centro-chadek muszę czuć sentyment, ale realizm nakazuje absolutna ostrożność i wobec tych ruchów. Zacznijmy od Konfederacji wariatów, że tak pozwolę sobie określić to stowarzyszenie gawędziarzy. Od zawsze zastanawiał mnie skąd tak wiele osób gotowych głosować na skrajny darwinizm, postulujący faktyczną likwidacje państwa i wspólnotowości. Jednak już to co mówił w trakcie kampanii JKM, zmusza do postawienia pytania o źródło finansowania ich formacji.

Można różnie oceniać opcje PIS na utrzymanie władzy poprzez transfery PKB do grup słabszych polityczną opcję na USA i wstrzemięźliwość wobec UE, jednak zapytajmy się siebie samych czy Polacy mają jakiś inny wybór. Zmiany są niekorzystne Ukraina raczej w dającej się przewidzieć przyszłości wróci w strefę oddziaływania Rosji, kolejne kraje wschodnie orientują się na Kreml, a słabość środkowej Europy jest dostrzegalna gołym okiem.

Na koniec ''Kukiz15'', którego lider od pewnego czasu nie pojawia się w mediach, komunikując się ze swoim elektoratem i partią za pomocą Twittera. Po patriotyczno - antybiedroniowej tyradzie zapowiedział własnie koalicję z PSL, co nie tyle budzi zdumienie co zapowiada koniec tej formacji, założonej przez emocjonalnie niedoważona postać ze świata estradowego. Kukiz, ani jego ugrupowanie nigdy nie wzbudzało we mnie zaufania, ale to moje osobiste umiejętności rozbioru psychologicznego postaci, jednak w samej partii jest sporo wartościowych osobowości i sądzę że obowiązkiem Prezesa powinno być zagospodarowanie tej lepszej części zbieraniny porywu serca. 

W październiku będziemy mieć w wyborach duopol i pomimo pięknego majowego zwycięstwa, prawdziwa walka dopiero przed nami, Każdy niech sam rozsądzi czy jest gotów na powrót postkomunistów.


Wykop Skomentuj6
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale