0 obserwujących
29 notek
11k odsłon
209 odsłon

Sukcesy Jarosława Gowina

Wykop Skomentuj8

W opiniach zainteresowanych nauką nie widać ich z czasów, gdy był ministrem w rządzie ZP i gdy zajęty był tworzeniem Konstytucji dla Nauki. Nie wykluczone oczywiście, że może jakieś ujawnią się, po wymianie dzisiejszego pokolenia rektorów, pod które skroił swoją konstytucję, ale na to potrzeba pokolenia, a nie wiadomo, czy wcześniej nie odejdzie polska nauka. Za to idzie mu lepiej, z punktu widzenia wrogów PiS-u, gdy po opuszczeniu rządu poświęcił się wykorzystaniu wszystkiego, co otrzymał od Jarosława Kaczyńskiego do próby odesłania go na emeryturę. 

Jak to w polityce bywa nie wszystko znane jest publiczności, ale przynajmniej dwa z tych jego sukcesy można śmiało odnotować. O pierwszym mówią najnowsze sondaże zaufania do ministra Szumowskiego, według których zaufanie do niego spadło z 70% do 40. A o drugim mówi ocalony przez Gowina od utonięcia Borysław Budka:

– Oczywiście, że jestem wdzięczny Gowinowi i mówię to publicznie. Powiem więcej: gdybyśmy szli wtedy logiką niektórych moich kolegów z opozycji, krzyczących pod pomnikiem AK, że nie należy rozmawiać z „wysłannikiem Kaczyńskiego”, tobyśmy w tej chwili mieli już prezydenta Andrzeja Dudę wybranego w pierwszej turze przy 10-, 20-procentowej frekwencji. Powtórzę ostatni raz: Gowin spełnił to, na co się umówiliśmy. Wspólnie wyrzuciliśmy do kosza majowe wybory - niebezpieczne i nieuczciwe. Teraz to PKW i samorządy muszą je przeprowadzić.

Jak na niecały rok po wyborach i współrządzenia,  to chyba nieźle.


Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka