Widziane z oddali
Kłamstwo i obłuda to broń ludzi niegodziwych...
28 obserwujących
425 notek
731k odsłon
1300 odsłon

Jak wygrać w Polsce wybory?

Wykop Skomentuj61

Piszę o tym od dawna. Niestety, ale do polityków opozycji nie chce dotrzeć prosta prawda. To wyborcy są winni sytuacji w Polsce. Nikt inny. To stan ich polityczno-społecznej świadomości, owszem ustawiony przez mendia mainstreamowe, jest przyczyną niskiej jakości rządów w Polsce. Ostro, acz bardzo celnie, podsumował ten stan swiadomości polskiego przeciętnego wyborcy komentator Pancernabrzoza na blogu Włodka K.:

"Większość społeczeństwa to barany, które nie interesują się polityką na co dzień. Nie widzą związków przyczynowo-skutkowych działań polityków z ich życiem."

Dokładnie tak jest. Też to daaaawno zauważyłem. Nie zauważają tego, niestety, politycy opozycji. A to coś gorszego od zbrodni. To wielki błąd.
Politycy opozycji zamiast koncentrować się na przekonywaniu już przekonanych, powinni choć zastanowić się jak dotrzeć do ludzi, którzy związku pomiędzy wyborem przy urnie, a skutkami tego wyboru dla nich samych - nie dostrzegają lub nie rozumieją. To tu powinnni uderzyć politycy opozycji. W stan świadomości większości wyborców, zamiast walczyć z rzeczywistością, powinni tę rzeczywistość zaakceptować i próbować ją zmienić. Powinni znaleźć metody uświadomienia społeczeństwu, jak ich własne wybory wpływają na ich standard życia. Operowanie ogólnikami, aferami, dyskredytowaniem przeciwników, rodzi w niezorientowanych wyborcach przekonanie, iż wszyscy politycy są tacy sami, że wszyscy tylko kradną, że wszyscy ich oszukują i że nie ma znaczenia kogo wybiorą, na kogo oddadzą głos. Że to wszystko jedna mafia, że jeden drugiego popiera. Bo taki jest właśnie stan świadomości ogromnej części Polaków.


Tu politycy opozycji powinni położyć szczególny nacisk w kampaniach. Nie na dyskredytowaniu przeciwnika. Bo to nic nie da. Nie przysporzy więcej głosów zagubionych ludzi. Tu powinien być opracowany plan uświadomienia wyborców. Na przykład. "Popatrz wyborco, zagłosowałeś na Komorowskiego, a on podpisał ustawę o wydłużeniu wieku emerytalnego. Z powodu twojego własnego wyboru takiego, a nie innego prezydenta, będziesz teraz czekał na emeryturę 2 lata dłużej, a jeśli jesteś kobietą to poczekasz sobie aż 7 LAT DŁUŻEJ!"

I w tym stylu grać. Nakierować się na tego nieprzekonanego wyborcę, który ma w głowie bzdety i komunały zasłyszane w w jednej z prorządowych szczujni. Co pokazuje świetnie filmik na blogu Włodka K. 

http://polackalert.salon24.pl/637890,elektorat-prezydenta-b-komorowskiego-jest-nadal-bardzo-liczny-i-silny

Tego rodzaju elektoratu nie przekonacie wyliczeniami, gładkimi słówkami i ciepłymi uśmiechami. Nie przekonacie do siebie tych wyborców wielkimi, mądrymi programami, bo i tak nikt ich nie czyta. Takim wyborcom trzeba jak młotem uderzać w głowę konsekwencjami ich własnych wyborów i wpływu ich suwerennych decyzji na ich własne życie. Sztaby kandydatów powinny znaleźć ustawy podpisane przez prezydenta, które wpłynęły ujemnie na życie milionów Polaków. I tu pokazaćwyborcy czarno na białym, jak ich głos oddany przy urnie wpłynął na pogorszenie ich własnego standardu życia. Przekonywanie już przekonanych, to przelewanie z pustego w próżne. To całkowicie jałowe zajęcie. Konwencje, spędy zwolenników na huczne spotkania, w polskich warunkach braku społeczeństwa obywatelskiego, nie przysporzą ani jednego głosu więcej politykom opozycji. Ludzie w Polsce są jacy są. Trzeba ten fakt przyjąć z pokorą i zaakceptować. To nie Zachód, gdzie ludzie od dawna znają konsekwencje swoich wyborów przy urnach. W krajach dojrzałych demokracji, ludzie zdają sobie sprawę z ważności ich własnych wyborów i wpływie na ich życie. W polskiej, młodej demokracji ludzie po prostu nie widzą tego oczywistego dla wielu, przełożenia między wrzuconą do urny kartką, a jakością ich własnego życia...

Wykop Skomentuj61
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale