Widziane z oddali
Kłamstwo i obłuda to broń ludzi niegodziwych...
28 obserwujących
425 notek
732k odsłony
7135 odsłon

Sukces Orbana usilnie przemilczany .

Wykop Skomentuj112

Wreszcie po latach wychodzenia z ciężkiego kryzysu, w jaki wpakowali Węgry zakłamani socjaliści, pojawiają się coraz jaśniejsze skutki wielkich reform państwa prowadzone konsekwentnie przez Fidesz i Orbana.

"Wyborcza.biz informuje, że Węgry czekają cięcia podatkowe, co zostało zapowiedziane w projekcie budżetu na 2016r. Orban odniósł finansowy sukces.
Podatek dochodowy PIT zostanie obniżony z 16 do 15 proc., ulgi czekają także rodziny. Te, które mają przynajmniej dwoje dzieci, będą odliczać od opodatkowania 12, 5 tys. forintów, a więc około 165 złotych polskich."

"Jak dalej podaje wyborcza.biz, w 2016r. rząd węgierki chce obniżyć stawkę podatku VAT od wieprzowiny z 27 proc. do 5 proc. Możliwe również, że zostanie obniżony VAT dla innych produktów.
Ulgi czekają również firmy, m.in. dla szybko rozwijających się przedsiębiorstw. Lekarze rodzinni będą zwolnieni z lokalnych podatków od prowadzenia działalności gospodarczej."

"W Węgrzech nastąpiło wiele pozytywnych zmian gospodarczych.
W pierwszym kwartale tego roku PKB Węgier wzrosło o 3,4 proc., licząc rok do roku, a kwartał do kwartału - o 0,9 proc. Już 19 miesięcy z rzędu rośnie też produkcja przemysłowa
—czytamy w wyborczej.biz
Zmniejsza się bezrobocie, deficyt i dług publiczny.
Poprawa finansów i gospodarki jest wynikiem inwestycji niemieckich koncernów samochodowych. W 2012r. koncern Daimler otworzył fabrykę aut Mercedes-Benz, następnie był koncern Audi oraz fabryka aut koncernu Suzuki."

Okazuje się, że nawet tak mały kraj jak Wegry, bedący członkiem Unii Europejskiej może prowadzić własną, niezależną politykę gospodarczą. Że mały kraj w centralnej Europie nie musi się we wszystkim słuchać biurokratów z Brukseli i banksterów z Wall Street. Orban udowodnił wszystkim niedowiarkom, że żaden kraj nie musi się poddawać dyktatowi moznych Europy. 

Ale tu pomogło znakomicie węgierskie społeczeństwo. Gdyby nie ono, nie byłoby tego sukcesu. Orban i Fidesz byli od początku wściekle atakowani przez zlewaczałą unijna biurokrację, przez Amerykanów próbujących im zgotować jakis rodzaj ukraińskiego "Majdanu" oraz faktycznych władców Europy (nie mylić z niejakim Tuskiem). Władze Węgier były nazywane faszystowskimi przez senatora Mc Kaina. Były odsądzane od czci i wiary. Były pomawiane o najgorsze bezeceństwa. Do dziś odrażający typek Juncker nazywa Orbana dyktatorem! Świadczy to tylko o skali niemożności podporządkowania sobie niezależnego premiera niezależnego kraju, jak i o skali nienawiści do tego człowieka.

Nie byłoby tego sukcesu, gdyby nie zaktywizowanie się węgierskiego społeczeństwa. W 10 milionowych Węgrzech, na demonstracje poparcia dla Fideszu potrafiło przyjść milion osób!!! Powstało około 10 tysięcy Klubów Obywatelskich, które wzięły na siebie pracę organiczną od podstaw. Węgrzy nie dali się zastraszyć unijnym szantażystom i dzielnie robili swoje. Pogonili wysłanników MFW przybyłych z "pomocą". Pomocą, która miała uzależnić Węgry od międzynarodowego kapitału na wzór Grecji. Podobna była sytuacja finansowa obu państw w momencie przejęcia władzy przez Fidesz.

Przykład węgierskich reform, do którego Węgrzy nie roszczą sobie praw autorskich, jest idealnym przykładem dla polskich partii politycznych, jak można dbać o ineteres narodowy mimo nacisków międzynarodowych. Gdy się ma aktywny, dobrze zorganizowany naród po swojej stronie, można sięgać gwiazd. Węgrzy skupili się na opodatkowaniu wywożących zyski z Węgier międzynarodowych korporacji, a promowali swój small biznes. Tu uderzyli z całą siłą, powodując skowyt nawykłych do pasożytowania na  systemie podatkowym podbitego przez korporacje kraju. Ich protesty powodowały wzmożony nacisk na Węgry, aby wykonywały polecenia unijnych biurokratów i międzynarodowych instytucji finansowych. Nacisk na niezależny rząd w Budapeszcie był niezwykle silny. Do tego haniebnego grona oczywiście dołączyła również Polska, w imieniu której premier Kopacz udzielała Orbanowi rad i połajanek, jak ma reformować swój kraj. Było to wyjatkowo obrzydliwe posunięcie, nawet jak na ten rząd skundlony służalstwem wobec Berlina, Brukseli i Waszyngtonu.

Na swoje szczęście Węgrzy mają swojego Orbana i rządy propaństwowych elit. Coś w Polsce niewyobrażalnego! Jak im się to udało? otóż Fidesz skanalizował społeczne protesty po aferach rządzących socjalistów. Nie zachowywał się kunktatorsko jak Kaczyński po ujawnieniu taśm"U Sowy", ale poszedł na czele społecznych protestów. Nie chował się za parlamentarnymi procedurami, ale z otwarta przyłbicą wyszedł do społeczeństwa , namawiając je do protestów i obywatelskiego nieposłuszeństwa.

""Viktor Orban zamiast w parlamencie przemawiał wyłącznie na demonstracjach ulicznych, a wszystkie narodowe święta były obchodzone osobno przez władze rządowe i opozycję niejednokrotnie przemieniając się w uliczne starcia."

To dzięki temu ruch protestów na Wegrzech nie przybrał niezorganizowanej formy i nie rozszedł się po nowych, nieformalnych organizacjach. Geniusz Orbana ujawnił się właśnie w znakomitym wyczuciu nastrojów społecznych i Fidesz stał się awangardą zmian. Fidesz w przeciwieństwie do PIS, zachęcał ludzi do pokojowego demonstrowania swojego sprzeciwu i protestu. Fidesz zachęcał ludzi do aktywności obywatelskiej i powszechnej pracy na rzecz Węgier wolnych i niezależnych. I to się świetnie udało. Dzięki ciężkiej pracy tysięcy komitetów obywatelskich, Fidesz wygrał wybory zdecydowaną większością głosów. Chyba nie musze dodawać, że oczywiście w ordynacji proporcjonalnej. Ta wielka wygrana uruchomiła nie tylko program niezbędnych reforma społecznych i gospodarczych w tym kraju, ale także uruchomiła niesłychane pokłady obywatelskiej aktywności. Aktywności, bez której skala reform i skala zmian w społeczeństwie nie byłaby możliwa. Teraz czas na Budapeszt w Warszawie. Już wiemy, że to może się udać. Skoro udało się wielokrotnie mniejszym Węgrom, dlaczego nie miałoby się udać Polakom?

Wykop Skomentuj112
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale