Blog
Z mojej wyspy
Zasmucony
Zasmucony BÓG-HONOR-RODZINA-OJCZYZNA ***
0 obserwujących 287 notek 154719 odsłon
Zasmucony, 27 maja 2015 r.

ANTYPOLSKOŚĆ

 

 Panuje „moda na antypolskość” , szczególnie wśród lewackich mediów. /Tam panuje „moda” na wszelki grzech/. Polskość jest utożsamiana przez tych mącicieli ze wszystkim co, w ich rozumieniu, jest najgorsze.
Z kolei wszystko, co podług lewaków szlachetne znajduje się dziś poza Polską i polskością.
Polskość bowiem dla nich to : wstecznictwo, „zapluty karzeł reakcji” i „średniowiecze”, cokolwiek by to nie oznaczało.
Polacy mają się dziś wstydzić tego, że w ogóle są Polakami, "taki jest, wicie, trynd”.
Daje się zauważyć już, że Polakom odbiera się nawet prawo do samoobrony. Wynajduje się jakieś przepisy, kruczki prawne/…/, rozdmuchuje i nadyma pojedyncze przypadki nieszlachetności określając podług nich cały naród.
Fałszuje się nagminnie polską historię, gardzi polskim obyczajem i tradycją, deprawuje młodzież …i tak dalej, i tak dalej.
A wszystko to obłudnie w imię dociekania prawdy i naprawy rzekomych - straszliwych polskich wad, w tym nawet, organicznej niejako, skłonności do faszyzmu i rasizmu.
Efektem czego mamy dziś ( głównie w mediach ) : szlachetnych Ukraińców z UPA, neutralnych Łemków,  /nawet przed akcją "Wisła"/, kulturotwórczych sowieckich Rosjan, Żydów świętych już z urodzenia, okrutnie pokrzywdzonych Niemców, oraz tłamszonych polskością nadwrażliwych Litwinów …
Polacy nie przystają nijak do świetlanego wizerunku sąsiednich mniejszości, łączą przecież w sobie wszystkie najgorsze cechy ludzkości i nie należy im się nawet współczucie za dawne cierpienia...Dla Polaka nie ma litości, trzeba gada zapędzić do zlewozmywaka i niech wreszcie popracuje, bo to leń i pijaczyna…
Zresztą, każdy, jeśli tylko zechce, widzi jak rzecz wygląda i może podać wiele przykładów antypolonizmu w obecnej rzeczywistości, więc nie ma sensu go opisywać. Choć może warto byłoby pokazać jego początki, na przykład we wczesnych rysunkach Mrożka, "Zielonej Gęsi" Gałczyńskiego, w "Lotnej" Wajdy, albo wierszykach Osieckiej...Zaprawdę znacząca i obszerna jest "działalność polskiej powojennej inteligencji" w "zakresie obalania mitów polskości" .Czytaj : rozmywania polskiej godności...
 
Zastanawia jednak i przede wszystkim jak to możliwe, że antypolonizm rozrasta się w samej Polsce i za pieniądze polskich podatników?
Zastanawia, kim są ci, którzy jedząc polski chleb - plują na gościnnych Gospodarzy ?
Kim ci, którzy „bezpruderyjnie” załatwiają się we własne Gniazdo ?

Czemu to, jeśli aż tak bardzo gardzą Polską nie opuszczą „tego kraju” ?
Czemu nie zamieszkają chociażby u gloryfikowanych cudzoziemców ?
W imię czego aż tak męczą się pośród kołtunów i ciemnogrodzkich moherów ?
Z jakiego powodu wtykają rozum i serce w polską kupę ?
Bo sprzątają "nieczystości" ?
I "  wyrzucają je razem z Gniazdem ?
To normalne ? Tak dziś czynią i inne narody ?
Które ?
/.../
Tu zastanawia też to, jak ich działalność ma się do wymyślonych przecież przez nich samych straszliwych przywar : „mowy nienawiści”, braku „tolerancji”, „poprawności” i innych semantycznych przekrętów…?

Czy to są w końcu : renegaci, tajemniczy agenci, czy tylko głupcy…?

Należy koniecznie się nad tym zastanowić ?
W końcu trzeba przecież wiedzieć kogo się ma za sąsiada i z kim się dzieli chlebem…

Opublikowano: 27.05.2015 06:37.
Autor: Zasmucony
Skomentuj Obserwuj notkę Napisz notkę Zgłoś nadużycie
NEWSY - TOP 5

O mnie

www.sziler.pl **************************************************** image image **************************************************** „JESTEM PO STRONIE ASLANA, NAWET JEŚLI NIE MA ŻADNEGO ASLANA. CHCĘ ŻYĆ JAK NARNIJCZYK, NAWET JEŚLI NIE MA ŻADNEJ NARNI.” (C.S.Lewis „Srebrne krzesło”) **************************************************** image **************************************************** www.sziler.pl

Ostatnie notki

Ostatnie komentarze

  • @JESTNADZIEJA Otóż to, dlatego też coraz rzadziej się wypowiadam, bo nie ma to większego...
  • @JESTNADZIEJA Miło mi ogromnie, że ktoś mnie tu jeszcze pamięta :) Równie serdecznie...
  • @Autor W rzeczy samej "psy szczekają", ba! do wtóru nawet Diwa skuczy na entelektualnom...

Tematy w dziale