Rekrutacja na studia trwa. Sprawdź najpopularniejsze kierunki

Rekrutacja na studia trwa. Sprawdź najpopularniejsze kierunki. Fot. Pxfuel
Rekrutacja na studia trwa. Sprawdź najpopularniejsze kierunki. Fot. Pxfuel
Pierwszy etap rekrutacji na studia w Polsce dobiegł końca. Uczelnie opublikowały dane, które pokazują, jakie kierunki cieszą się największą popularnością wśród absolwentów szkół średnich.

Po majowej maturze, absolwenci polskich szkół średnich zaczęli szukać odpowiednich dla siebie studiów. Uniwersytety urządzają rekrutacje na poszczególne kierunki poprzez swoje platformy internetowe.

Najpopularniejsze kierunki studiów. W Łodzi psychologia górą 

Psychologia to kierunek, który od kilku lat cieszy się bardzo dużą popularnością. Nie inaczej było i w tym roku. Na Uniwersytecie Łódzkim na ten kierunek studiów na jedno miejsce przypadało 16 kandydatów.

Rzecznik prasowy uczelni, Paweł Śpiechowicz poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową, że w rekrutacji przed rokiem akademickim 2021/2022 wzięło udział ponad 10 tys. osób. Uniwersytet przygotował natomiast ok. 6,7 tys. miejsc na 92 kierunkach stacjonarnych i 32 niestacjonarnych.

Polecamy:

Najpopularniejsze kierunki studiów. Czołówka bez zmian

Największą popularnością na polskich uczelniach wyższych od kilku lat cieszą się te same kierunki studiów. To: informatyka, prawo, zarządzanie, administracja oraz kierunki lekarskie, a także wspomniana wcześniej psychologia.

Niektóre uczelnie rekrutacje na studia planują zakończyć dopiero we wrześniu. Uniwersytety dają też szanse ponownej rekrutacji dla tych osób, którym nie udało się w pierwszym terminie dostać na wymarzony kierunek. Takie osoby znajdują się na tzw. listach rezerwowych.

W Polsce ranking uczelni wyższych prowadzi miesięcznik „Perspektyw”. Za rok 2020 na pierwszym miejscu znajduje się Uniwersytet Warszawski. Dalej plasują się Politechnika Warszawska oraz Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.

DS

Czytaj także:

Lubię to! Skomentuj20 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo