Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP

Morawiecki zdradził, jaki jest najlepszy sposób na pokonanie pandemii!

Redakcja Redakcja Koronawirus Obserwuj temat Obserwuj notkę 96
To najlepsza metoda walki z pandemią; każdy z nas i naszych bliskich może przyczynić się do pokonania pandemii – mówił Mateusz Morawiecki. Premier ponowił swój apel o przyjmowanie szczepionki przeciw Covid-19.

"Ponawiam apel o przyjmowanie szczepionki"

Szef rządu w kolejnym odcinku swojego podcastu poruszył temat czwartej fali pandemii koronawirusa, zwracając uwagę, że w ostatnich dniach dzienna liczba zakażeń utrzymuje się na poziomie 25 tys. – To naprawdę nie jest sygnał ostrzegawczy, to alarm, który zobowiązuje nas wszystkich do działania i do przestrzegania tych obostrzeń, które już dzisiaj obowiązują – mówił.

Polecamy:

Każdy powód do szczepienia jest dobry. Przykład? Pieniądze, dużo pieniędzy

Dziś odbył się pogrzeb Kamila Durczoka. Słowa, które padły, porażają


Jeszcze raz ponawiam apel o przyjmowanie szczepionki. To najlepsza metoda walki z pandemią. Na decyzję o zaszczepieniu nigdy nie jest za późno, choroba przychodzi przecież nieproszona i nigdy nie wiemy, kiedy to nastąpi. Przygotujmy się na to, liczby nie kłamią


– wzywał. Zwrócił przy tym uwagę, że znacząca liczba ofiar Covid-19, to osoby niezaszczepione.


"Działamy na bardzo wysokich obrotach"

Premier przekonywał, że rząd od wielu tygodni przygotowywał się na jesienną falę zakażeń, a dziś działa „na bardzo wysokich obrotach”. Mówił, że ponownie aktywowana jest sieć szpitali tymczasowych, a podstawowym obecnie celem jest niedopuszczenie do zatorów w systemie ochrony zdrowia.

– Musimy skończyć z postawą: „epidemia mnie nie dotyczy, może będzie dotyczyła kogoś innego”. Nie szanowni państwo, ona dotyczy nas wszystkich. Dlatego w przypadku pojawienia się objawów nie lekceważmy ich i korzystajmy z testów – mówił premier.

Zwrócił też uwagę, że świat zmaga się z epidemią koronawirusa już od prawie dwóch lat i - dodał - prawda jest taka, że będziemy się z nią zmagać tak długo, aż w końcu zablokujemy jej drogę. – Dlatego chciałbym wam przypomnieć, że każdy z nas i naszych bliskich może przyczynić się do pokonania pandemii. Najbliższe dni będą decydujące dla rozwoju jesiennej fali zakażeń. Albo możemy ją wspólnie powstrzymać, albo pozwolimy na niekontrolowany dalszy przyrost zachorowań i zgonów –ostrzegał.

Morawiecki powtórzył, że cała infrastruktura, czyli łóżka szpitalne, szpitale rezerwowe i respiratory są gotowe, ale - zaznaczył - do tej walki naprawdę będziemy przygotowani tylko, jeśli wszyscy poważnie potraktują zagrożenie. – To jest po prostu nasz obowiązek. Wszyscy mamy obowiązek powstrzymać epidemię dla siebie i dla następnych pokoleń – powiedział szef rządu.

KW

Czytaj dalej:

Ciarka: Niech politycy się miedzy sobą naparzają, wyzywają się. Są do tego stworzeni

Donald Tusk o wyjściu z epidemii: Nie ma planu. Są tylko szemrane maile

Tusk o kryzysie na granicy: "Czy chcemy, aby tam nadal ginęły dzieci"?

Gdzie jest Pani Cichanouska?

Koniec programu "Zdrovve Love" w gdańskich szkołach. Urząd miasta pod ostrzałem

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości