Morawiecki zdradził, jaki jest najlepszy sposób na pokonanie pandemii!

Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
Premier Mateusz Morawiecki. Fot. PAP
To najlepsza metoda walki z pandemią; każdy z nas i naszych bliskich może przyczynić się do pokonania pandemii – mówił Mateusz Morawiecki. Premier ponowił swój apel o przyjmowanie szczepionki przeciw Covid-19.

"Ponawiam apel o przyjmowanie szczepionki"

Szef rządu w kolejnym odcinku swojego podcastu poruszył temat czwartej fali pandemii koronawirusa, zwracając uwagę, że w ostatnich dniach dzienna liczba zakażeń utrzymuje się na poziomie 25 tys. – To naprawdę nie jest sygnał ostrzegawczy, to alarm, który zobowiązuje nas wszystkich do działania i do przestrzegania tych obostrzeń, które już dzisiaj obowiązują – mówił.

Polecamy:

Każdy powód do szczepienia jest dobry. Przykład? Pieniądze, dużo pieniędzy

Dziś odbył się pogrzeb Kamila Durczoka. Słowa, które padły, porażają


Jeszcze raz ponawiam apel o przyjmowanie szczepionki. To najlepsza metoda walki z pandemią. Na decyzję o zaszczepieniu nigdy nie jest za późno, choroba przychodzi przecież nieproszona i nigdy nie wiemy, kiedy to nastąpi. Przygotujmy się na to, liczby nie kłamią


– wzywał. Zwrócił przy tym uwagę, że znacząca liczba ofiar Covid-19, to osoby niezaszczepione.


"Działamy na bardzo wysokich obrotach"

Premier przekonywał, że rząd od wielu tygodni przygotowywał się na jesienną falę zakażeń, a dziś działa „na bardzo wysokich obrotach”. Mówił, że ponownie aktywowana jest sieć szpitali tymczasowych, a podstawowym obecnie celem jest niedopuszczenie do zatorów w systemie ochrony zdrowia.

– Musimy skończyć z postawą: „epidemia mnie nie dotyczy, może będzie dotyczyła kogoś innego”. Nie szanowni państwo, ona dotyczy nas wszystkich. Dlatego w przypadku pojawienia się objawów nie lekceważmy ich i korzystajmy z testów – mówił premier.

Zwrócił też uwagę, że świat zmaga się z epidemią koronawirusa już od prawie dwóch lat i - dodał - prawda jest taka, że będziemy się z nią zmagać tak długo, aż w końcu zablokujemy jej drogę. – Dlatego chciałbym wam przypomnieć, że każdy z nas i naszych bliskich może przyczynić się do pokonania pandemii. Najbliższe dni będą decydujące dla rozwoju jesiennej fali zakażeń. Albo możemy ją wspólnie powstrzymać, albo pozwolimy na niekontrolowany dalszy przyrost zachorowań i zgonów –ostrzegał.

Morawiecki powtórzył, że cała infrastruktura, czyli łóżka szpitalne, szpitale rezerwowe i respiratory są gotowe, ale - zaznaczył - do tej walki naprawdę będziemy przygotowani tylko, jeśli wszyscy poważnie potraktują zagrożenie. – To jest po prostu nasz obowiązek. Wszyscy mamy obowiązek powstrzymać epidemię dla siebie i dla następnych pokoleń – powiedział szef rządu.

KW

Czytaj dalej:

Ciarka: Niech politycy się miedzy sobą naparzają, wyzywają się. Są do tego stworzeni

Donald Tusk o wyjściu z epidemii: Nie ma planu. Są tylko szemrane maile

Tusk o kryzysie na granicy: "Czy chcemy, aby tam nadal ginęły dzieci"?

Gdzie jest Pani Cichanouska?

Koniec programu "Zdrovve Love" w gdańskich szkołach. Urząd miasta pod ostrzałem

Lubię to! Skomentuj96 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości