Pijani funkcjonariusze SOP wszczęli bójkę w restauracji. Interweniowała policja

Policja. fot. Instagram
Policja. fot. Instagram
Dwaj wysoko postawieni funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa Marcin M. i Krzysztof A. urządzili sobie spotkanie przedświąteczne w restauracji w centrum Warszawy. Przesadzili jednak z alkoholem i wszczęli bójkę. Interweniowała policja.

Sprawa bójki funkcjonariuszy SOP trafiła już do prokuratury, a kierownictwo prowadzi postępowanie wyjaśniające. Marcin M. i Krzysztof A. to doświadczeni funkcjonariusze Służby Ochrony Państwa, mający kilkanaście lat pracy w służbach. Obaj służą w SOP w randze majora.

Czytaj też:

Bójka funkcjonariuszy SOP

Bójka miała miejsce 21 grudnia we wtorek w godzinach wieczornych. Obaj funkcjonariusze spotkali się w centrum Warszawy i postanowili raczyć się alkoholem. Na tym jednak ich wspólne spotkanie się nie zakończyło.

- Panowie weszli do jednego z lokali przy ul. Belwederskiej. Odbywała się tam wigilijna impreza służbowa z udziałem grupy osób. Zaczęło się od nieprzyjemnej wymiany zdań, która szybko przerodziła się w szarpaninę. Interweniowała policja, panowie zostali wylegitymowani - mówi Wirtualnej Polsce Robert Szumiata, oficer prasowy Komendy Rejonowej Policji Warszawa - Śródmieście. Obaj zostali przewiezieni na komisariat przy ul. Wilczej w Warszawie.

Według ustaleń WP pod restauracją doszło do bójki z udziałem funkcjonariuszy SOP i uczestników służbowej imprezy. Jedna z osób poszkodowanych zgłosiła się na policję i złożyła zeznania. Sprawa trafiła już do prokuratury. Obu funkcjonariuszy czeka najpewniej wydalenie ze służby.  

Czytaj dalej:

KJ

Lubię to! Skomentuj32 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo