Donald Tusk. Fot. PAP
Donald Tusk. Fot. PAP

Tusk nie zostawił suchej nitki na lex Czarnek

Redakcja Redakcja Edukacja Obserwuj temat Obserwuj notkę 121
Na koniec PiS rzuciło się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci - tak komentuje szef PO Donald Tusk skomentował odrzucenie w środę przez Sejm weta Senatu do noweli Prawa oświatowego. Według byłego premiera odsunięcie PiS od władzy "to nasze wspólne być albo nie być".

"Rzucili się na polską szkołę"

"Na koniec rzucili się na polską szkołę i przyszłość naszych dzieci. Najwyższy czas, aby wszyscy zrozumieli, że odsunięcie PiS od władzy to nasze wspólne być albo nie być" - napisał w środę na Twitterze Tusk.


Sejm odrzucił w środę weto Senatu do nowelizacji Prawa oświatowego. Za odrzuceniem weta Senatu oprócz 227 posłów PiS zagłosowali: Łukasz Mejza i Zbigniew Ajchler (obaj niezrzeszeni), Andrzej Sośnierz (koło Polskie Sprawy) oraz trzech posłów koła Kukiz'15: Paweł Kukiz, Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk.

Ustawa, która wzmacnia rolę kuratorów oświaty i zmienia zasady funkcjonowania organizacji pozarządowych w szkołach, trafi teraz do prezydenta.

Polecamy:

Tragedia w Wielkiej Brytanii. Polak wyszedł do sklepu po mleko i zadźgali go nożem

Kurator Nowak spotkała się z antyszczepionkowcami. Jest komentarz Czarnka

Co zawiera lex Czarnek

Zgodnie ze nowelizowaną ustawą, której projekt przygotowało Ministerstwo Edukacji i Nauki, dyrektor szkoły lub placówki będzie miał obowiązek – nie później niż na dwa miesiące przed rozpoczęciem zajęć prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje – uzyskać szczegółową informację o planie działania na terenie szkoły, konspekt zajęć i materiały wykorzystywane na oferowanych zajęciach, a także uzyskać pozytywną opinię kuratora oświaty dla działań takiej organizacji w szkole lub w placówce.

Kurator będzie miał 30 dni na wydanie opinii. Udział ucznia w zajęciach prowadzonych przez stowarzyszenia lub organizacje będzie wymagał pisemnej zgody rodziców niepełnoletniego ucznia lub pełnoletniego ucznia. Z procedury tej wyłączono organizacje harcerskie.

KW

Czytaj dalej:

Koniec obostrzeń. Wirusolog: Decyzja ryzykowna. Łóżek nie zabraknie, zapłacimy zgonami

Protesty Agrounii. Rolnicy wjechali ciągnikami do miast

"Minister Zdrowia uległ antyszczepionkowcom". Ostre słowa po konferencji Niedzielskiego

Adam Glapiński kandydatem Prezydenta RP na Prezesa NBP

Dopłaty do kredytów. Projekt ustawy jest już gotowy, znamy szczegóły

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj121 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo