Jachira narobiła bałaganu w Sejmie, ale na tym nie koniec. Teraz dolewa oliwy do ognia

Klaudia Jachira, posłanka PO.
Klaudia Jachira, posłanka PO.
Od wczoraj Klaudia Jachira jest krytykowana przez polityków PiS za to, że sprzątaczki musiały za nią pozbierać banknoty, rzucone w trakcie składania przysięgi przez szefa NBP Adama Glapińskiego. Posłanka KO odpowiedziała krytykom w mediach społecznościowych.

- Dziękuję za ogromne wsparcie, jakie od Was dostałam! A tym, którzy kazali mi posprzątać w Sejmie, obiecuję, że to zrobię, gdy tylko opozycja wygra wybory - przekazała Jachira na Twitterze. 

   

Zobacz: Jachira w Sejmie. Nie milkną echa po kontrowersyjnej akcji posłanki

Panie musiały posprzątać po Jachirze 

Na nagraniach z Sejmu mogliśmy zobaczyć, jak posłanka w trakcie happeningu rozsypuje imitacje banknotów - był to happening, który miał zwrócić uwagę na drożyznę. Opozycja od tygodni oskarża prezesa NBP Adama Glapińskiego o odpowiedzialność za drożyznę. Po incydencie, Jachirę wyprowadziła Straż Marszałkowska - doszło do szamotaniny z posłanką. Postawę parlamentarzystki chwalił Donald Tusk, przewrotnie odpowiadając dziennikarzom, że w przyszłości to na Glapińskim zostaną wyciągnięte konsekwencje.  

Czytaj: 

Jachira dostała się do parlamentu z list Koalicji Obywatelskiej w Warszawie. Zagłosowało za nią 6434. Popularność zdobyła dzięki aktywności w sieci, gdzie nagrywała filmiki uderzające w PiS czy bezpośrednio w Jarosława Kaczyńskiego. Z wykształcenia jest aktorką, ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Krakowie. 

GW


Lubię to! Skomentuj88 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka