Rząd chce wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. fot. PAP/Marcin Bielecki
Rząd chce wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł. fot. PAP/Marcin Bielecki

3 tys. zł od rządu. Warunek otrzymania pieniędzy jest tylko jeden

Redakcja Redakcja Rząd Obserwuj temat Obserwuj notkę 140
Rząd chce wprowadzić jednorazowy dodatek węglowy w wysokości 3 tys. zł - wynika z projektu zamieszczonego w poniedziałek wieczorem w wykazie prac legislacyjnych rządu. Dodatek będzie przysługiwał gospodarstwom, gdzie głównym źródłem ogrzewania jest piec na węgiel.

Rząd dopłaci Polakom do węgla. 3 tys. zł dla palących węglem

W wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów ukazała się informacja na temat projektu ustawy o dodatku węglowym. Odpowiedzialnym za opracowanie projektu jest resort klimatu i środowiska.

Jak poinformowano w wykazie prac legislacyjnych rządu, projekt zakłada wprowadzenie jednorazowego dodatku węglowego w wysokości 3 tys. zł.

Dodatek przysługiwać będzie gospodarstwu domowemu gdzie głównym źródłem ogrzewania jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem kamiennym, brykietem lub peletem zawierającymi co najmniej 85 proc. węgla kamiennego.

Podkreślono, że warunkiem koniecznym do uzyskania dodatku węglowego jest uzyskanie wpisu lub zgłoszenie źródła ogrzewania do centralnej ewidencji emisyjności budynków (CEEB).

Dodano, że termin na składanie wniosków o wypłatę tego dodatku upływa 30 listopada 2022 r., a gmina ma maksymalnie miesiąc na wypłatę przyznanego dodatku.

Czytaj dalej:

SW

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka