Prezydent Jastrzebia-Zdroju wie jak poradzić sobie z deficytem cukru

Jak poradzić sobie z brakiem cukru na półkach, kiedy trzeba upiec urodzinowe wypieki? Prezydent Jastrzębia-Zdroju znalazła sposób. (fot. Pixabay)
Jak poradzić sobie z brakiem cukru na półkach, kiedy trzeba upiec urodzinowe wypieki? Prezydent Jastrzębia-Zdroju znalazła sposób. (fot. Pixabay)
W całej Polsce, podobnie jak w latach 70-tych zabrakło cukru. Przekonała się o tym m. in. prezydent Jastrzębia-Zdroju Anna Hetman, którą zaskoczyły sklepowe półki, gdy przygotowywała się do pieczenia urodzinowych słodkości.

Brak cukru zaskoczył Polaków

W urzędzie miasta w Jastrzębiu-Zdroju planowana była spora uczta z udziałem własnoręcznych wypieków prezydent miasta Anny Hetman. Przykrą niespodzianką podczas przygotowań okazał się brak cukru na sklepowych półkach.

— Obeszłam trzy duże sklepy i nic. Cukru nie ma, a na półkach karteczka z napisem: zakup cukru max 10 kg —  napisała Anna Hetman w mediach społecznościowych.

Cukier puder na ratunek

Jak podaje WP, urzędniczce udało się znaleźć rozwiązania problemu używając cukru pudru.

— Ciasta było bardzo dużo, bo pani prezydent ma zawsze bardzo dużo gości, którzy przychodzą z życzeniami — mówi portalowi Dominika Glądała z biura prezydenta Jastrzębia-Zdroju. Wymienia, że dzięki cukrowi pudrowi powstał tort bezowy, sernik na zimno, sernik gotowany, ciasto budyniowe, czekoladowe, "snikers" oraz tzw. "kinder country" i kołaczyki śląskie.

Prezydent Jastrzębia-Zdroju podkreśliła także, że na co dzień oszczędnie używa ona cukru, dlatego też użyła również mniej pudru do swoich wypieków, dzięki czemu ciasta były zdrowsze. 


RB

Czytaj dalej: 


Lubię to! Skomentuj27 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Gospodarka