Komentarze w Polsce po zwycięstwie partii Georgii Meloni: "Postfaszystka", "Faworyta PiS"

Georgia Meloni już została okrzyknięta "postfaszystką", Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
Georgia Meloni już została okrzyknięta "postfaszystką", Fot. PAP/EPA/MASSIMO PERCOSSI
Wynik wyborów parlamentarnych we Włoszech wzbudził wiele emocji także w polskim internecie. Spodziewana przyszła premier Włoch Georgia Meloni przez osoby o lewicowych poglądach nazywana jest wprost "postfaszystką", natomiast konserwatyści się cieszą.

Ta straszna "postfaszystka"

Przyszły rząd stworzony przez blok centroprawicowych partii, które wygrały wybory parlamentarne we Włoszech już został określony przez zagraniczne media, w tym CNN, jako "najbardziej skrajnie prawicowy rząd od Benito Mussoliniego". Liderka Braci Włochów Georgia Meloni jako nastolatka mówiła o Mussolinim jako złożonej postaci i nie zdobyła się na jednoznaczne potępienie jego działalności, przez co okrzyknięto ją (również w polskim internecie) "postfaszystką".
Dziennikarka Dominika Cosić zwraca uwagę, że rząd będzie koalicją trzech partii.

\

Prawica wygrała we Włoszech. Politycy PiS nie kryją radości. Opozycja o "postfaszystach"

Feministki się nie cieszą?

Część internautów zwraca uwagę, że po raz pierwszy w historii Włoch na czele rządu stanie kobieta. Dlaczego więc feministki się nie cieszą? Bo publicznie deklaruje, że jest kobietą, matką, chrześcijanką i sprzeciwia się ideologii gender i LGBT?"Tak" dla naturalnej rodziny. "Nie" dla lobby LGBT. Poglądy Georgii Meloni

"Faworyta" PiS-u

Sporo emocji wzbudził artykuł o Georgii Meloni w Onet.pl, gdzie w tytule nazywa się ją "faworytą" PiS. Nie wiadomo, czy to literówka, czy celowe zagranie, ale słowo "faworyta" ma bardzo negatywny wydźwięk.

W tej sprawie zareagował nawet szef Kancelarii Prezydenta:
Blok centroprawicy wygrał wybory parlamentarne we Włoszech otrzymując łącznie około 41-45 procent głosów - wynika z sondażu exit poll telewizji RAI, podanego w niedzielę tuż po zamknięciu lokali wyborczych. Najwięcej głosów, od 22 do 26 procent uzyskała prawicowa partia Bracia Włosi (Fratelli d'Italia) Giorgii Meloni. Wchodząca w skład bloku centroprawicy Liga Matteo Salviniego dostała od 8 do 12 proc. głosów, a Forza Italia 6-8 procent.

ja

Czytaj także:

Rymanowski i Lis dogadali się w sądzie. Poszło o okładkę "Newsweeka" - "Siewcy głupoty"

Już wiadomo, o co chodziło Kaczyńskiemu, gdy mówił o zmianie sposobu liczenia głosów

Nie możesz łączyć ze sobą niektórych leków. Dowiedz się, jak sobie nie zaszkodzić

Lubię to! Skomentuj48 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Kultura