Tusk odcina się od Seweryna. Sikorski poparł aktora

Redakcja Redakcja PO Obserwuj temat Obserwuj notkę 82
Najważniejsi politycy PO zareagowali na skandal z Andrzejem Sewerynem w roli głównej. Słowa aktora, który wzywał w nagraniu do przemocy wobec Jarosława Kaczyńskiego, skomentował z przekąsem Donald Tusk. Z kolei Radosław Sikorski z kolei poparł aktora, a następnie usunął swój komentarz z sieci.

Sikorski: Seweryn ma rację

Przypomnijmy, że w ujawnionym nagraniu Seweryn w niecenzuralnych słowach wzywał do użycia przemocy przeciwko szefowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu. Nagranie wywołało polityczną burzę i falę krytyki w sieci. Znaleźli się jednak politycy, którzy bronią aktora.

imageźródło: Twitter

"Zgadzam się z Andrzejem Sewerynem. Faszystom nie wolno nadstawiać drugiego policzka" - napisał europoseł PO Radosław Sikorski na Twitterze. Były marszałek Sejmu po chwili jednak skasował swój wpis, ale w Internecie nic nie ginie.

O historii słynnego filmiku z Andrzejem Sewerynem w roli głównej przeczytasz tutaj:


Tusk: złość jest wyrazem bezsilności

Bardziej stonowaną opinię w sprawie filmiku z Sewerynem wyraził szef PO Donald Tusk. - Jutro jest marsz siły i nadziei, nie bezradnej złości. Więc nie ma co przeklinać. Silni nie muszą - napisał były premier na swoim Twitterze.


Pyskówka Giertycha z Tarczyńskim

W sieci o filmik spierają się politycy i komentatorzy. Wśród zwolenników opozycji dominuje narracja, że materiał został wykradziony za pomocą narzędzia operacyjnego służb specjalnych - Pegasusa. Tak zasugerował sam Seweryn w wydanym oświadczeniu. W deklaracje te nie wierzą politycy PiS, którzy wyśmiewają tłumaczenia aktora. Europoseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział nawet, że zaprosi Tomasza Lisa i Andrzeja Seweryna do Brukseli na przesłuchanie przed komisję ds. Pegasusa (izraelskiego narzędzia do szpiegowania urządzeń elektronicznych - red.). 


MB

(Źródło zdjęcia: Canva/Youtube)

Czytaj dalej:Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj82 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka