Pijany turysta wszedł na falochron w Darłowie. Nie utrzymał się

Redakcja Redakcja Wypadki Obserwuj temat Obserwuj notkę 7
Mimo ostrzeżeń o sztormie, burzach i silnym deszczu, turyści zachowują się nad polskim morzem bardzo nieodpowiedzialne. Wchodzą do wody pomimo wywieszonych na kąpieliskach czerwonych flag. W weekend nad Bałtykiem utonęły 3 osoby, a mało brakowało, by była jedna ofiara więcej. Do dramatycznej akcji doszło w Darłowie.

Spadł z falochronu, prawie się utopił

W mediach społecznościowych można zobaczyć nagranie, na którym mężczyzna spadł z falochronu w Darłowie do wody. Fale uniemożliwiają mu wyjście na brzeg. Na falochronie stoi mnóstwo osób, w tym dzieci.

W pewnym momencie gapie próbują pomóc mężczyźnie, wyciągając go kołem ratunkowym. Jednak linka, na której przymocowane było koło, zerwała się. Ostatecznie mężczyznę udało się uratować. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.

"Dziękuj chłopie temu co rzucił za tobą koło" - komentował Sebastian Kluska, dyrektor Morskiej Służby Poszukiwania i Ratownictwa.

Weszli do wody mimo ostrzeżeń. Skończyło się tragicznie

Tyle szczęścia nie miał turysta, który w niedzielę poszedł się kąpać na niestrzeżonej plaży w Jastarni. - Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 54-letniego mężczyznę z województwa opolskiego, wyciągnęli z wody plażowicze, udzielając mu pierwszej pomocy, a wezwani na miejsce ratownicy podjęli reanimacje. Pomimo podjętych czynności nie udało się uratować mężczyzny – relacjonowała oficer prasowa Komendanta Powiatowego Policji w Pucku asp. szt. Joanna Samula-Gregorczyk.

Tego samego dnia w Kuźnicy topił się tego ojciec z synem. 16-latka udało się wyciągnąć z wody, ale mężczyzna utonął. Jego ciało wypłynęło w poniedziałek rano w Gdyni.

"Czy wy naprawdę musicie sprawdzać, że wypływamy w każdą pogodę?"  - pyta Sebastian Kluska.

Nie wolno się kąpać przy czerwonej fladze

Od 1 kwietnia Komenda Główna Policji odnotowała blisko 190 utonięć.

- Korzystajcie tylko ze strzeżonych kąpielisk, wybierajcie te, na których są ratownicy. Zwróćcie uwagę na wywieszoną flagę przy kąpielisku. Czerwony kolor to kategoryczny zakaz wchodzenia do wody. Pamiętajcie, by pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody pod wpływem alkoholu – przestrzega policjantka z Pucka.

W pasie polskiego Wybrzeża, od Świnoujścia po Hel, obowiązują w poniedziałek alerty 2. stopnia przed silnym wiatrem.

Nad morzem jest też bardzo zimno. W tej chwili pogoda przypomina bardziej listopad niż sierpień.


ja

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj7 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości