Sławomir Mentzen był rano Gościem Radia ZET. Fot. Facebook
Sławomir Mentzen był rano Gościem Radia ZET. Fot. Facebook

Mentzen: Lewica chce rejestru gejów. Konfederacja ma inną propozycję

Redakcja Redakcja LGBT Obserwuj temat Obserwuj notkę 53
Sławomir Mentzen stał się nieoczekiwanie orędownikiem osób homoseksualnych. Proponuje zmiany w dziedziczeniu majątku przez pary jednopłciowe, krytykując jednocześnie pomysły Lewicy w tej kwestii. - Ja sprzeciwiam się temu, żeby Lewica tworzyła rejestr gejów – stwierdził polityk Konfederacji.

Konfederacja ma propozycję dla związków jednopłciowych

Podczas rozmowy w Radiu Zet na temat podatku od spadków, Mentzen powiedział, że Konfederacja chce rozwiązać problem par homoseksualnych dotyczący dziedziczenia.

- Współcześnie płacą głównie geje. W rodzinach mamy zwolnienie z tego podatku, a dwóch gejów nie może po sobie dziedziczyć, dlatego domagam się zniesienia tego podatku. Chcemy rozwiązać ich żywotny problem – zapowiedział Gość Radia ZET.

Współprzewodniczący Konfederacji dodał, że „Lewica domaga się wprowadzenia rejestru gejów”. - Jak się gej zapisze do rejestru gejów, to potem nie będzie płacić podatku od spadku, a jak nie będzie chciał się zapisać, to zapłaci – dodał polityk i zaznaczył, że jest temu przeciwny.

Sławomir Mentzen: Wolę gejów od podatków

- Nie chciałbym, żeby państwo wchodziło komuś z butem do łóżka, domu, pokoju i interesowało się życiem prywatnym – podkreślił  w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim.

To nie pierwszy raz, kiedy Sławomir Mentzen wypowiada się w tej sprawie. Już w sierpniu podczas spotkania w Bielsku-Białej krytykował Lewicę za to, że w projekcie ustawy o związkach partnerskich nie zawarła zwolnienia z podatku od spadku i darowizn. - Lewica lubi gejów, ale bardziej lubi podatki. Wolę gejów od podatków, dlatego zlikwiduję ten podatek - zapowiedział Mentzen.

ja

(Fotografia: Sławomir Mentzen był rano Gościem Radia ZET. Selfie w studio. Fot. Facebook)

Czytaj też:


Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj53 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo