Donald Tusk. Fot. PAP/Andrzej Jackowski
Donald Tusk. Fot. PAP/Andrzej Jackowski

Donald Tusk: Skończyła się pisowska okupacja Polski

Redakcja Redakcja Donald Tusk Obserwuj temat Obserwuj notkę 503
Tak jak skończyła się pisowska okupacja Polski, tak skończą się okupacje przez PiS państwowych urzędów - napisał w niedzielę premier Donald Tusk.

Donald Tusk: Skończyła się pisowska okupacja Polski

Szef rządu na platformie X (Twitter) napisał w niedzielę, że „tak jak skończyła się pisowska okupacja Polski, tak skończą się okupacje przez PiS państwowych urzędów”. „Tylko reputacja okupantów zostanie z nimi na długo” - podkreślił.


Decyzja Adama Bodnara. Awantura o Prokuratora Krajowego

Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand wydał zarządzenie ograniczające wstęp do Prokuratury Krajowej osobom postronnym. Decyzja ta ma uniemożliwić objęcie obowiązków przez Jacka Bilewicza, któremu premier powierzył obowiązki Pierwszego Zastępcy Prokuratora Generalnego Prokuratora Krajowego. 

Przypomnijmy, że zastępcy Prokuratora Generalnego nie zgadzają się z decyzją Bodnara.


„Powierzenie prokuratorowi Jackowi Bilewiczowi funkcji p.o. Prokuratora Krajowego z pominięciem procedury ustawy Prawa o prokuraturze jest bezskuteczne. Funkcja taka nie została przewidziana w ustawie Prawo o prokuraturze” - przekazali w sobotnim oświadczeniu zastępcy Prokuratora Generalnego Adama Bodnara.

Pod oświadczeniem podpisali się: Krzysztof Sierak, Michał Ostrowski, Robert Hernand, Beata Marczak, Krzysztof Urbaniak, Tomasz Janeczek i Andrzej Pozorski.

Spór między Prokuraturą Generalną i Prokuraturą Krajową wywołał falę komentarzy w mediach społecznościowych. „Koniec dwuwładzy w prokuraturze; Prawo ponad wszystko” - piszą politycy Koalicji Obywatelskiej o decyzji resortu sprawiedliwości. W ocenie posłów PiS decyzja ws. Barskiego „to kolejny przykład absolutnego bezprawia”. 

KW

Źródło zdjęcia: Donald Tusk. Fot. PAP/Andrzej Jackowski

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj503 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka