Koniec obławy. Zwrot akcji, nożownik zaskoczył policjantów

Redakcja Redakcja Głos Regionów Obserwuj temat Obserwuj notkę 9
Policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę podejrzanego o zaatakowanie 17-latka ostrym narzędziem w centrum Tarnowa. Do brutalnego incydentu doszło w piątek przy ulicy Katedralnej. Poszukiwany przez dwa dni sprawca w końcu sam zgłosił się na komisariat.

Bójka w centrum Tarnowa. 17-latek ugodzony ostrym narzędziem

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w ścisłym centrum Tarnowa. Na ul. Katedralnej wybuchła awantura, w której uczestniczyło sześć osób. W jej trakcie jeden z mężczyzn zaatakował 17-latka ostrym narzędziem, prawdopodobnie nożem, po czym uciekł z miejsca zdarzenia.

Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe. Poszkodowany nastolatek trafił do szpitala. Na szczęscie odniesione obrażenia nie zagrażają życiu ofiary. 


Śledczy analizowali nagrania. Sprawca sam się zgłosił

Policjanci szybko rozpoczęli intensywne działania, aby ustalić tożsamość i miejsce pobytu napastnika. Przeanalizowano nagrania z monitoringu miejskiego i przesłuchano świadków zajścia. Mimo to, sprawcy nie udało się od razu zatrzymać.

Przełom w sprawie nastąpił w nocy z soboty na niedzielę. Około godziny 2:30 podejrzany mężczyzna - ku zaskoczeniu funkcjonariuszy - sam zgłosił się do komisariatu policji w Tarnowie. Okazał się nim 24-letni Polak. 

Policja nie wyklucza, że jeszcze dziś prokuratura podejmie decyzje w sprawie dalszych kroków wobec zatrzymanego. Trwa szczegółowe wyjaśnianie okoliczności bójki i ustalanie roli poszczególnych uczestników zajścia. Funkcjonariusze zapowiadają również, że działania będą kontynuowane. Możliwe są kolejne zatrzymania, jeśli okaże się, że inni uczestnicy bójki również dopuścili się przestępstw.   


Fot. Komenda Miejska Policji w Tarnowie/policja.gov.pl

Red. 

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj9 Obserwuj notkę

Komentarze

Pokaż komentarze (9)

Inne tematy w dziale Społeczeństwo