154 obserwujących
8020 notek
21160k odsłon
5275 odsłon

Lech Wałęsa na konwencji KO o Kornelu Morawieckim: To był zdrajca

Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP
Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP
Wykop Skomentuj253

Lech Wałęsa wywołał oburzenie słowami o Kornelu Morawieckim na konwencji KO. Jego zdaniem założenie SW było zdradą. "Zdrajca, taka jest prawda" – mówił były szef Solidarności. 

Były prezydent Lech Wałęsa, który zabrał głos podczas niedzielnej konwencji wyborczej KO powiedział, że wybaczył szefowi Solidarności Walczącej (zmarłemu Kornelowi Morawieckiemu), bo "po chrześcijańsku należy to zrobić". "

– Oberwę za to, ale muszę powiedzieć – zaczął Wałęsa.

– Wybaczyłem szefowi "Solidarności Walczącej", bo po chrześcijańsku należy to zrobić. A co oni z niego robią? Bohatera! A on – w środku stanu wojennego, atakują nas ze wszystkich stron, a on kozak zakłada "Solidarność Walczącą". Co to było? Zdrada, proszę panów. Zdrajca! Taka jest prawda. Wybaczamy mu to – mówił Lech Wałęsa.

- Dzisiaj za bohaterów się mają, a oni chcieli nas rozbić, chociaż my zwyciężyliśmy tą dużą Solidarnością, kompromisami, tak jest, bo inaczej nie dałoby się zwyciężyć - wskazał.

Wystąpienie to miał miejsce w dzień po pogrzebie Kornela Morawieckiego. Marszałek senior Sejmu VIII kadencji Kornel Morawiecki spoczął na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, w tym premier Mateusz Morawiecki, a także prezydent Andrzej Duda, politycy i przyjaciele.


Komentarze po wypowiedzi Wałęsy

Przemówienie Lecha Wałęsy w hali Global Expo w Warszawie wywołało oburzenie komentujących. Były prezydent przybył na konwencję, aby wesprzeć Koalicję Obywatelską w walce o głosy wyborców, jednak osiągnął inny efekt.

- Gratuluję PO zaproszenia na konwencję prezydenta Wałęsy i braw po jego prostackim ataku na Kornela Morawieckiego. Wczoraj krytykowałem hipokryzję polityków PiS względem zmarłego, ale wy przebiliście dno - napisał na Twitterze Stanisław Tyszka.

Tyszka nie był jedynym, który skomentował słowa Wałęsy.

- Kornel Morawiecki nigdy nie poszedł na żaden układ z SBekami. Co robi Lech Wałęsa? W ohydnych słowach, dzień po pogrzebie, atakuje założyciela Solidarności Walczącej. Na konwencji PO - napisał na Twitterze prowadzący "Wiadomości" Michał Adamczyk.

- Fatalnie się dzieje, że wszystkie strony używają śmierci, pamięci do walk politycznych; nie potrzeba takich słów, ani dzisiaj ani w ogóle - tak z kolei słowa Wałęsy skomentowała liderka iPL Barbara Nowacka.

KJ

Zobacz galerię zdjęć:

Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP
Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP
Lech Wałęsa podczas konwencji wyborczej KO. fot. PAP
Wykop Skomentuj253
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka