Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
6 obserwujących
76 notek
17k odsłon
98 odsłon

Jezus przyszedł na pogrzeb ludzkości!

Wykop Skomentuj

Jezus przyszedł na pogrzeb ludzkości!

"Gdy Jezus szedł po wyjściu ze świątyni, podeszli do Niego uczniowie, aby Mu pokazać budowle świątyni.  Lecz On rzekł do nich: Widzicie to wszystko? Zaprawdę, powiadam wam, nie zostanie tu kamień na kamieniu, który by nie był zwalony" Mt 24, 1-2.

.
To koniec człowieczeństwa i człowieka. Powstaje inny świat! To świat wariatów, bestii i cyborgów! Teraz już jesteśmy tylko numerami (PIN ,PESEL,NIP itp.), podobnie jak w KL, a będziemy częścią świata cybernetycznego i od niego uzależnieni. Będziemy nie homo sapiens, lecz homo ciberneticus!

.
Umiera człowiek, ginie ludzkość, a Jezus płacze nad grobem człowieczeństwa. Może się zlituje i wskrzesi kogoś?

Co to za świat, gdy na oczach sytych i bogatych umiera co 6 sekund człowiek z głodu? Gdy spłonęła katedra w Paryżu, to bogaci oddali na jej odbudowę miliony, a  w tym samym czasie wysadzają świątynie i mordują katolików, to chrześcijanie milczą i płaczą nad kamieniami budowli historycznej, bo ona piękna, średniowieczna, symboliczna i jakaś ta jeszcze inna!

.
Umiera człowiek, ginie ludzkość, a Jezus płacze nad grobem człowieczeństwa. Może się zlituje i wskrzesi kogoś?

Raz się Bóg żałował, że stworzył człowieka : „ Kiedy zaś Pan widział, że wielka jest niegodziwość ludzi na ziemi i że usposobienie ich jest wciąż złe, żałował, że stworzył ludzi na ziemi, i zasmucił się”  Rodz 6, 5-6.

RiP!

Pamiętajcie, że co 6 sekund umiera na świecie z głodu jeden człowiek, a Ty co dziś jadłeś? 

Wykop Skomentuj
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale