Bóg - Honor - Ojczyzna
Wnuk oficera II RP, bohatera narodowego żołnierza AK
26 obserwujących
1126 notek
3311k odsłon
376 odsłon

Dlaczego Konfederacja zdradzila swoje ideały patriotyczne i narodowe głosując na LGBT

Wybory / materiały prasowe
Wybory / materiały prasowe
Wykop Skomentuj27

Z badania przeprowadzonego podczas drugiej tury wyborów prezydenckich wynika, że nieco ponad połowa wyborców Krzysztofa Bosaka postanowiła poprzeć Andrzeja Dudę, a niewiele mniej Rafała Trzaskowskiego. – Te wyniki świadczą o przemijalności obecnego wzrostu znaczenia Konfederacji – mówi portalowi Niezależna.pl politolog dr hab. Przemysław Żurawski vel Grajewski z Uniwersytetu Łódzkiego.

Z sondażu Ipsos dla TVP, TVN i Polsat wynika, że wyborcy Krzysztofa Bosak poparli zarówno Andrzeja Dudę (51,5 proc.), jak i Rafała Trzaskowskiego (48,5 proc.). Tak mocno spolaryzowany podział w Konfederacji sprawił, że momentalnie pojawiły się pytania o jedność Konfederacji. Wynik ten pokazuje bowiem, jak niejednolitym środowiskiem są wyborcy tego ugrupowania.

Konfederacja nie jest jednolita. Duża część zwolenników tej partii poparła prezydenta Dudę i im należą się podziękowania. Zrobili to dla dobra Polski. Mam nadzieję, że są oni prawdziwymi patriotami. Ich poglądy są może bardziej kategoryczne niż poglądy reszty patriotycznych wyborców, lecz wyrażają wiarę w wolną i niepodległą Polskę. Być może stworzą w przyszłości osobną partię służącą Polsce. Jednak ta grupa, Konfederatów, która krytykuje pobyt wojsk USA w Polsce i mówi jakieś niestworzone rzeczy na ten temat, wypowiadając się dodatkowo w niesprzyjających naszej ojczyżnie mediach, szkodzi obecnym interesom RP oddając przysługę propagandową Rosji. I to jest niewybaczalne.

Poparli ideologię LGBT. Popierają związki partnerskie homoseksualisto. Konfederacja walczy  z kościołerm jak Trzaskowski, Konfederacja  popiera wszystko to co niemieckie a nie polskie, dla nich flaga narodowa to flaga nie biało-czerwona ,a flaga Unii europejskiej tak jak dla Trzaskowskiego, Konfederacja to są ludzie prawi bo dla nich aborcja jest zbawieniem dla kobiet,tak jak dla PO itd,itd

Konfederacja jest mocno oderwana od otaczającej rzeczywistości i buduje swoją popularność tylko na hasłach. Niech mi ktoś odpowie, jak w polskiej rzeczywistości, po takich wcześniejszych rządach i biedzie, obecnie rządzącym można mieć za złe, że wspierają rodzinę i dzieci, kiedy samemu głosi się hasła zaostrzenia przepisów antyaborcyjnych, no jak? To nie jest logiczne! Przecież to co robi obecny rząd, kierując swoją troskę w kierunku rodzin, to działania jak najbardziej pro life, żeby ludzie z powodu biedy nie musieli targać się na życie swoich dzieci.

Konfederacja żyje w jakimś rozdwojeniu jażni, bo z jednej strony uważa, ze obywatele powinni sobie zrobić dobrze sami, a z drugiej strony nie dostrzega, że w Polsce wielka jej część została przez poprzednie rządy wykluczona /nie wszyscy mogą się przecież przenieść do wielkich miast/ i żeby nie wiem jak się starała, to ma ograniczone, nie z własnej winy, możliwości dobrze płatnej pracy. Na dzień dzisiejszy to tylko Zjednoczona Prawica kompleksowo podchodzi do Polski i Polaków i różnych zagadnień w wielu aspektach i płaszczyznach i próbuje mozolnie budować to wszystko, co zostało zniszczone w czasach PRL-u i zaprzepaszczone w III RP. Droga jest jeszcze długa, bo musi się i tez zmienić mentalność ludzka, w tym również i w zakresie pojmowania dobra wspólnego.

Bosak był za a nawet przeciw, dlatego jego wyborcy poparli lewactwo. I taka jest ich prawdziwa natura. Konfederacja straciła wszystko. Partia mieniąca się narodową i prawicową głosuje jak PO. To skandal i wielki żal. Oszukali wielu tych młodych co ich wspierali wspierając w ich mniemaniu patriotyzm.

Konfederacja się po prostu skompromitowała. Jako partia, a jej wyborcy? Powinni się dobrze zastanowić czego chcą. Żeby przestali dawać się robić w konia. Gdy jak otrzeźwieją, będzie im wstyd.


Wykop Skomentuj27
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale