krs
4 obserwujących
10 notek
2259 odsłon
  226   1

"Stara" sztuka manipulacji rodem z PRL

Źródło:https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/dostali-mandaty-za-mazanie-kreda-po-murach/8xehvgt
Źródło:https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/poznan/dostali-mandaty-za-mazanie-kreda-po-murach/8xehvgt

Pewien bloger znów zabłysnął wybitnym talentem wybiórczego opisu rzeczywistości, opisując "zatrzymanie" młodocianych "przestępców" rysujących kredą na chodniku.

Ale z jego tekstu czytelnik się nie dowie, że owi "kredowi przestępcy" nie byli tam sami, bo inaczej ich rodzice nie dostaliby powiastki z policji o "przestępstwie" dokonanym przez ich pociechy, tylko sami wylądowaliby na "dołku" za brak opieki nad niepełnoletnimi i narażenie ich na utratę zdrowia, lub życia. Cóż to byliby za rodzice, którzy pozwalają by kilkuletnie dziecko szwendało się po ulicy, gdzie przecież narażone jest na wiele niebezpieczeństw ?

Ale "Starej" szczujni nie przeszkadza to przemilczeć faktu, że jednak rodzice byli tam razem z dziećmi i wspólnie rysowali wesołe figurki przed siedzibą partii, której "Stara" szczujnia stara się dokopać przy każdej możliwej okazji.

Problem może powstać, gdy zamiast dzieci, ktoś wpadnie na pomysł, aby do politycznych happeningów nie angażować własnych dzieci, tylko tresowaną małpę, albo pieska, który narobi na wycieraczkę przed siedzibą jakiejś nielubianej przez blogera partii.

Czy wtedy powstanie tekst o "aresztowaniu" małpy lub psa ? Mniemam, że choć to absurdalne, to jednak całkiem możliwe. 


Lubię to! Skomentuj9 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale