pan.demia
Usuwam komentarze obrażające lub zniesławiające konkretne osoby albo grupy społeczne oraz w inny sposób niezgodne z prawem.
2 obserwujących
7 notek
9065 odsłon
176 odsłon

Czy sportowcy to foliarze?

Fot. smadore (pixabay.com)
Fot. smadore (pixabay.com)
Wykop Skomentuj3

Po zapowiedziach, sam już w końcu nie wiem, czy to "małego", czy "dużego" lockdownu, sporo protestów zauważyłem ze strony branży fitness i sportu. Nic dziwnego, te dziedziny na łopatki prawie rozłożył już pierwszy, a na pewno dobije drugi lockdown.

Osoby "fit" zazwyczaj trudno nazwać szurami czy foliarzami. Śledzenie pilnie kilometrówki na Endomondo i czytanie Men's Health nie kojarzy mi się raczej z najgorliwszymi wyborcami Konfederacji i Bosaka. Nie są to też ludzie, którzy ignorują kwestię dbałości o własne zdrowie (w końcu "sport to zdrowie"). A jednak ich głośne protesty potwierdzają i moją prywatną intuicję, że pomimo otaczających nas zagrożeń, nie możemy się zamknąć w domach i zrezygnować ze wszystkiego tego, co lubimy robić. Poza tym, branża fitness i amatorskie kluby, to żadne wielkie korporacje, które miałyby ochotę "poświęcić emerytów" byle tylko "biznes się kręcił".

Wielu z nas jest skłonnych przyznać: "No tak, może sportowcy mają rację, że to lekka przesada i niesprawiedliwość, żeby dzieci nie mogły pływać i skakać". Tylko, kiedy zaczniemy wyrywkowo sprawdzać inne branże i dziedziny życia, to dojdziemy do tych samych wniosków. Aktualne ograniczenia życia społecznego to nierzadko albo absurd, albo wielka niesprawiedliwość, nie znająca odpowiedniej proporcji.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Rozmaitości