22 obserwujących
181 notek
309k odsłon
2387 odsłon

"Przeżyj to sam" - z dedykacja dla Francji

Wykop Skomentuj107

Siedzimy sobie z Żoną przy pianinie - jak w większość jesiennych, niedzielnych wieczorów (niewtajemniczonym wyjaśnię, że od sierpnia 2010 zrezygnowaliśmy z posiadania i użytkowania telewizora) - i śpiewamy znajome piosenki. Zagrałem jeden z ulubionych hymnów naszego pokolenia:

"Przeżyj to sam" słowa: Andrzej Sobczak, muzyka: Grzegorz Stróżniak, rok wykonania: 1981. 

Śpiewamy drugą zwrotkę i nagle świta mi w głowie myśl "jak to pasuje do współczesnej Francji?!"

Widziałeś wczoraj znów w dzienniku

Zmęczonych ludzi wzburzony tłum 

I jeden szczegół wzrok Twój przykuł 

Ogromne morze ludzkich głów 

A spiker cedził ostre słowa 

Od których nagła wzbierała złość 

I począł w Tobie gniew kiełkować 

Aż pomyślałeś: milczenia dość 

Czwarty weekend z rzędu trwają gwałtowne zamieszki na francuskich ulicach. A media kombinują: czy zamilczeć temat, czy zrzucić odpowiedzialność za zamieszki na Donalda Trumpa? A może na Władimira Putina? Wszystko, aby nie powiedzieć wprost: z Francją coś jest nie tak, skoro ludzie bez struktur i liderów wychodzą na ulice. Z Europą coś jest nie tak, skoro zajmuje się spokojną Polską, a nie krwawymi starciami w Hiszpanii i we Francji. 

Oczywiście nie popieram ani podpalania samochodów, ani niszczenia sklepów, ani dewastacji zabytków. Jednak dysproporcja pomiędzy poparciem instytucji unijnych dla bojówek "KOD" i "Obywateli RP" próbujących sprowokować polski "reżim" (który obchodzi się z demonstrantami delikatniej niż z jajkiem), a ostrymi słowami spikera na temat kont internetowych publikujących filmy z brutalnych akcji francuskiej policji mówi wszystko. Hi-PO-kryzja!!! 

Francuzi, trzymajcie się! Może jesteście ostatnią szansą dla Europy na obalenie dyktatury polit-POprawnych mediów!

Jadę w poniedziałek do pracy, a w radio poseł Szczerba, który twierdzi, że nie widział filmu z francuską młodzieżą szkolną trzymaną na kolanach z rękami założonymi za głowę, bo "nie ogląda telewizji tak często, jak pan redaktor", bagatelizuje i relatywizuje pogardliwe i nienawistne wpisy jego elektoratu pod informacją o śmierci poseł Jolanty Szczypińskiej. Za to pomstuje na "haniebne słowa Jarosława Kaczyńskiego o zdradzieckich mordach"... Hi-PO-kryzja!!! 

Wykop Skomentuj107
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka