Taki sobie
Zawsze warto być człowiekiem
13 obserwujących
315 notek
321k odsłon
248 odsłon

Sądownictwo po "dobrej" zmianie.

Wykop Skomentuj13

    Na starcie, sędzia Eichstaetd nominowany przez Ziobrę zmniejszył wyrok za gwałt i zabójstwo z 25 na 15 lat, co bardzo zbulwersowało polską prawicę i ma być argumentem że zmiany proponowane prze PIS są konieczne. I jakoś nikt nie zauważa że sędzia ten jest jednym z sędziów Ziobry którzy to maja po "dobrej" zmianie lepiej sądzić. Czyli zmiana która nic nie zmienia w funkcjonowaniu sądów a jedynie podporządkowuje sędziów politykom.

    Dzisiaj prezes Sądy Rejonowego w Olsztynie Maciej Nowacki na zebraniu sprawozdawczym podarł wniosek formalny który powinien zostać poddany głosowaniu. Maciej Nowacki twierdzi że ma w tym poparcie 80% społeczeństwa i zapobiegł upolitycznieniu sądów, czyli w domyśle że ci sędziowie którzy chcieli glosować za  (najprawdopodobniej 33 do 2) są z totalnej opozycji a on jest głosem ludu. I w takim kierunku zmierza polska demokracja, nominowany przez partie prezes uniemożliwia głosowanie nad apelem który nie pasuje do polityki obecnego rządu.

    Maciej Nowacki to oczywiście sędzia który ma kontrowersyjną nominacje do obecnego KRS, czterech sędziów którzy go poparli następnego dnia wycofali swoją rekomendacje, czyli w dniu nominacji na sędziego nowego KRS najprawdopodobniej nie miał on wymaganych 25 rekomendacji sędziowskich. Również to Maciej Nowacki cofnął delegacje sędziemu Juszczyszynowi który zgodnie z wyrokiem sądu pojechał do Kancelarii Sejmu aby zapoznać się z listami poparcia do nowego KRS, które nie mogły zostać skopiowane i wysłane do sądu w Olsztynie bo rzekomo są na papierze gazetowym co niby grozi ich zniszczeniem. W ten sposób Sędzia Nowacki wykorzystując swoją pozycje uniemożliwia sprawdzenie przez sąd jego procedury wyboru do nowego KRS. Sędzia Nowacki jest stroną w sporze i w myśl zasad państwa prawa nie powinien się angażować w rozstrzygnięcie tego sporu.

    Trybunał Konstytucyjny który nie ma żadnych kompetencji oceniać działania sądów, zawiesza wyrok Sądy Najwyższego w sporze o nowy KRS od razu po otrzymaniu listu od Marszałka Sejmu. Referentem który ma rozstrzygać spór o nowy KRS jest sędzia Pawłowicz która czynnie uczestniczyła w tworzeniu nowego KRS, a teraz będzie osądzać czy działa on prawidłowo. A przewodniczyć temu osądowi będzie Przyłębska do której prezes chodzi na obiadki.

    Prezydent Duda twierdzi że jeżeli on nominował sędziów do KRS to znaczy że wszystko odbyło się prawidłowo, w końcu w pispaństwie Prezydent jest również Sędziom Najwyższym którego wyroków się nie kwestionuje, no chyba że prezes powie inaczej.

    W Turkmenistanie zakazano farbowania włosów na czarno bo tamtejszy prezes przestał farbować włosy na czarno, nam już też niedużo brakuje do takiej rzeczywistości.

    I pomyśleć że jeszcze niedawno za poprzedniej władzy aferom było że przypadkowy sędzia nabrał się na prowokacje dziennikarską że niby rozmawia z Tuskiem. Ci co wtedy najwięcej krzyczeli nie widzą teraz problemu, przecież to nasi sądzą w naszych sprawach i wydają wyroki po naszej myśli, czyli teraz jest lepiej i nastało prawo i sprawiedliwość. Powróciła era złotej wolności pisowskich elit która nie musi się obawiać że jakiś ad ich osądzi, w końcu to oni teraz wydają wyroki co jest zgodne z prawem a co nie.

Wykop Skomentuj13
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Społeczeństwo