d...
bez motta
1 obserwujący
9 notek
2983 odsłony
244 odsłony

GRECKIE OBLIGACJE ! - wiem, że nie uwierzycie, ja też nie mogę... a jednak !

Wykop Skomentuj9Spowszedniało już, że nowe serie 10-letnich spadły już z oprocentowaniem do 1,5%.  Albo, że oferty zakupu zwykle znacznie  przekraczały podaż.  Ale to nie jest jeszcze ta wiadomość...


Oto w trakcie wczorajszej sesji, greckie dimosio (czyli sektor publiczny i skarb państwa),  aż 487,5 mln Euro 10-letnich obiligacji obligacji sprzedało po  - 0,020%    - czyli osiągając ujemne oprocentowanie.  
Oferty kupna przekroczyły pulę oferty 2,71 raza. 


- to w skrócie,  linkuję grecką relację, a sama wiadomość jest oficjalna. 

Grecja ma nowego premiera (Kyriakos Mitsotakis, prawica)...

Gość jest energiczny,  zaskakuje m.in. odwagą ryzykownego obniżania podatków, wszystkim grupom jednocześnie...  a już najmniejszym firmom - drastycznie. 

Ciekawe, że premier ma żonę polskiego pochodzenia.  Poznali się na Oxfordzie i tak pozostaje im już przez dwa 10-lecia. Pani Marieva Grabowska jest urodzoną już w Grecji biznesmenką,  niemniej z dziadkiem zdecydowanym patriotą i wybitnym darczyńcą, a jej imię brzmiałoby w języku polskim Maria-Ewa. A kto z Państwa nie czytał ?  -  polecam poprzednią notkę , "Z czego żyje Grecja", też dzisiejszą i dla wielu z Państwa pewnie nie mniej zaskakującą. 

.

Wykop Skomentuj9
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale