Polska Madeleine McCann w amerykańskim show

Redakcja Redakcja Styl życia Obserwuj temat Obserwuj notkę 3
Mimo wątpliwości wielu ekspertów 21-letnia Polka Julia Wendell, znana również jako Faustyna, nadal wierzy, że jest zaginionym brytyjskim dzieckiem, Madeleine McCann, i za wszelką cenę stara się to udowodnić. Sprawę śledzą media na całym świecie. Polka wystąpiła nawet w kultowym amerykańskim show.

Co nowego w sprawie Julii Faustyny Madeleine

Jej najnowszym posunięciem było zażądanie jej dokumentacji medycznej od polskiego lekarza, który miał ją odurzać w dzieciństwie. Wendell wynajęła do pomocy "perskie medium".

Fia Johansson, podająca się za prywatną detektyw i jasnowidzkę, przekonuje, że Polka była przez 5 lat codziennie faszerowana środkami odurzającymi, odkąd skończyła 7 lat. "Nadal nie wiemy, jakiego typu efekty uboczne spowodowały tabletki" - oświadczyła.

Julia Wendell poddała się badaniom DNA, a ostateczny werdykt, czy jest zaginioną Madeleine mają wydać śledczy. Gotowość do badań wyrażają także rodzice zaginionej Madeleine McCann.


Eksperci mają wątpliwości

Szwajcarska firma Ava-X, używając swojego programu opartego o sztuczną inteligencję do analizy zdjęć twarzy, w marcu porównała fotografie Polki i zaginionej Brytyjki, po czym wydała opinię, że Julia Wendell i Madeleine McCann to najprawdopodobniej dwie różne osoby.Przedstawiciel firmy Christian Fehrlin uważa, że "to praktycznie niemożliwe, żeby młoda Polka była Maddie".

21-latka wciąż pozostaje przekonana, że została zabrana z portugalskich wakacji rodziny McCannów w 2007 roku i chętnie występuje w mediach opowiadając swoją historię. Julia twierdzi, że handlarze ludźmi przemycili ją do Polski, gdy była dzieckiem. 

Wiele osób, w tym jej rodzina we Wrocławiu, uważa, że Wendell ma problemy psychiczne, które przejawiają się w jej zachowaniu. Detektyw Johansson pomogła młodej kobiecie uciec z Polski do Los Angeles.


Polka w słynnym programie

Wendell i Johansson wystąpiły w programie Phila McGrawa, znanego jako Dr. Phil. "The Dr. Phil Show", obecnie jeden z najpopularniejszych talk show w USA, jest nagrywany w Paramount Studios w Hollywood w Kalifornii. Emisja programu odbędzie się 27 marca.

"Bardzo się cieszę, że Julia zyskała przestrzeń do odważnego zabrania głosu i rzucenia światła na swoją brutalną i pełną nadużyć przeszłość. Mam nadzieję, że przybliży ją to do sprawiedliwości" - napisała na Instagramie Johansson. Detektyw opublikowała także zdjęcie ze studia telewizyjnego, na którym widzimy ją u boku 21-letniej Polki.

ja

(fot. Instagram/Fia Johnsson)


Czytaj także:

Komentarze

Inne tematy w dziale Rozmaitości