Małgorzata Zych nazwała Władimira Putina zbrodniarzem wojennym. Fot. PAP/EPA
Małgorzata Zych nazwała Władimira Putina zbrodniarzem wojennym. Fot. PAP/EPA

A jednak to zrobiła. Kandydatka PSL na senatora ocaliła miejsce na liście

Redakcja Redakcja PSL Obserwuj temat Obserwuj notkę 23
Małgorzata Zych spełniła warunek prezesa PSL Władysława Kosiniaka-Kamysza, nazwała Władimira Putina „zbrodniarzem wojennym” i pozostaje naszą kandydatką do Senatu – podkreślił poseł PSL Marek Sawicki.

Zych z Konfederacji przeszła do PSL

O sprawie pisał niedawno Salon24.pl. Małgorzata Zych w wyborach w 2019 r. startowała z listy Konfederacji, do niedawna była również liderką tarnobrzeskiego Klubu Konfederacji. Blisko współpracowała z posłem tego ugrupowania Grzegorzem Braunem, a także m.in. współorganizowała w Tarnobrzegu konferencję „Stop Ukrainizacji Polski”. W najbliższych wyborach jest kandydatką do Senatu zarekomendowaną przez PSL w ramach paktu senackiego w okręgu 54 (Stalowa Wola) na Podkarpaciu.


Szybka reakcja Kosiniaka-Kamysza

We wtorek prezes PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas Campusu Polska Przyszłości w Olsztynie został zapytany, dlaczego osoby, które nawet dzisiaj nie są w stanie nazwać głośno Putina zbrodniarzem, są na listach demokratycznej opozycji. Kosiniak-Kamysz odparł, że jeżeli nie będzie ze strony Zych jasnej deklaracji potępienia Władimira Putina, tego co robi na Ukrainie, „to nie będzie naszą kandydatką”.


Oświadczenie Małgorzaty Zych. Nazwała Putina zbrodniarzem wojennym

W odpowiedzi na te słowa, Zych wydała w środę oświadczenie, w którym nazwała prezydenta Rosji Władimira Putina „zbrodniarzem wojennym”.

– Małgorzata Zych spełniła warunek prezesa Władysława Kosiniaka-Kamysza i nazwała Putina zbrodniarzem wojennym – podkreślił w rozmowie z PAP Sawicki. W związku z tym – jak dodał – „pozostaje naszą kandydatką do Senatu”.

W oświadczeniu Zych napisała m.in., że jednoznacznie potępia „brutalną agresję Rosji na Ukrainę”.

– Zbrodnie dokonywane przez Rosjan sprawiają, że Władimir Putin, decydujący o tej agresji, jest zbrodniarzem wojennym. Wszystkie zbrodnie, do jakich doszło podczas tej wojny, muszą zostać rozliczone, a ich autorzy ukarani – podkreśliła kandydatka do Senatu.

W dalszej części oświadczenia Zych można przeczytać, że startując z rekomendacji PSL przyjmuje program oraz wartości, którymi kieruje się to ugrupowanie. „W tych wartościach zapisano stanie po stronie zasad demokratycznego państwa prawa, wolności oraz poszanowania godności ludzkiej, które w wojnie wywołanej przez Rosję są naruszane” – stwierdziła Zych.

KW

Źródło zdjęcia: Małgorzata Zych nazwała Władimira Putina zbrodniarzem wojennym. Fot. PAP/EPA/ALEXANDER KAZAKOV / SPUTNIK/KREMLIN POOL/Piotr Nowak

Czytaj dalej:

Udostępnij Udostępnij Lubię to! Skomentuj23 Obserwuj notkę

Komentarze

Inne tematy w dziale Polityka