Mors malis, vita bonis!
Jarosław Iwaszkiewicz, "Kościół w Skaryszewie", fragment: "- Ksiądz by chciał, aby wszyscy ludzie do kościoła chodzili. Nie każdy zły, co do kościoła nie chodzi. Nie każdy dobry, co przed ołtarzem klęczy".
5 obserwujących
87 notek
21k odsłon
123 odsłony

W ramach walki z komunizmem i lewactwem do przeczytania notka

Wykop Skomentuj8

"Widmo krąży po Europie – widmo komunizmu" - tymi słowami rozpoczyna się "Manifest Partii Komunistycznej" Karola Marksa. A co to jest widmo? Według słownika języka polskiego słowo "widmo" znaczy: "perspektywa czegoś złego, grożącego komuś lub nierealna postać, fantastyczne zjawisko będące złudzeniem wzrokowym lub wytworem wyobraźni".Zatem Karol Marks całkiem szczerze przedstawił swoje stanowisko w sprawie komunizmu: jest perspektywa czegoś złego, lub nierealnego i fantastycznego, bo inaczej nie nazwałby tego widmem krążącym nad Europą!

Dziś cały dzień sołtys Andrzej Magiercki studiował myśli Karola Marksa, no i oczywiście przeczytał "Manifest Komunistyczny". Doszedł do wniosku, że każdy Polak powinien to przeczytać, aby zrozumieć, czym jest ideologia komunistyczna. W tym dziele czytamy, że własność zostanie zniesiona, religia też, żony będą wspólne, bo nie będzie małżeństw, gdyż to przeżytek burżuazyjny (niezłe to, co nie?). Oczywiście komuniści wszystko opodatkują, a każdy będzie musiał pracować, a nie zarabiać i bogacić się, no i nie będzie różnicy między miastem a wsią - to tylko część tej wizji.

- Czytajcie "Manifest Komunistyczny"! - wolał Magiercki wieczorem w knajpie, siedząc przy piwie.
- Chcecie zrozumieć dokąd zmierza Europa? Ona zmierza w prostej linii do totalnego, bez-rewolucyjnego komunizmu, ale czystego komunizmu: człowiek to zwierzę i najważniejsze są instynkty płciowe, Boga nie ma, rodzina to przeżytek, własność to grzech a tradycja to degradacja społeczna. Taka czeka nas przyszłość, bo widmo komunizmu wciąż krąży nad nami! - dodał Magiercki i wypił kufel piwa.


Postscriptum

Celem tego tekstu nie jest propagowanie tej ideologii, lecz jej krytyka. Ludzie są tak ogłupieni przez polityków, że nie rozumieją istoty komunizmu jako antyludzkiego systemu i nie chcą pojąć, że Europa staje się komunistyczna!

Wykop Skomentuj8
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale