617 obserwujących
369 notek
3443k odsłony
  8310   0

Lepper by się wstydził

Niejaki Pudzian chamsko obraża kobietę, która zgłosiła do prokuratury jego wypowiedzi jako mowę nienawiści.  W fejsbukowym wpisie wysyła ją do dietetyka, nazywa "zakompleksioną, sfrustrowaną kobietą", słowo "kobieta" ubierając zresztą w cudzysłów. Wypowiedź bez dwóch zdań tak chamska, że powinna zakończyć medialną karierę celebryty, znanego nie wiadomo właściwie z czego. Ale przecież nie takie wypowiedzi dawno zaakceptowaliśmy w przestrzeni publicznej, a Pudzian wyśmiewający kobietę za wygląd ani trochę nie odstaje od salonowej elity. 

Krystyna Janda: Przypuszczam, że ta kobieta ma klimakterium w ostrym stadium. I ja to znam: uderzenia gorąca, nieopanowane ruchy. Tylko ja na to biorę plastry. Jeżeli na Polskę ma wpływać klimakterium Krystyny Pawłowicz, to ja przepraszam. Ja zwyczajnie zaczynam się bać

Anna Grodzka: Pani Krystyna Pawłowicz jest bezdzietna. Ciekawe, czy badała swoje geny? Każda osoba, która czuje się kobietą i wygląda jak kobieta, jeśli nie zrobiła odpowiednich badań, a nie może zajść w ciążę, nie może wiedzieć na 100 proc., czy nie urodziła się mężczyzną. Taka prawda. No bo przecież często zdarza się, że kobieta dowiaduje się o tym, że urodziła się chłopcem dopiero wtedy, kiedy przychodzi badania lekarskie z powodu niepłodności. Zjawisko takie nazywa się zespołem niewrażliwości na androgeny lub zespołem feminizujących jąder.

Krystyna Kofta: Jadła czy żarła na sali sejmowej? Raczej żarła. Pal sześć jedzenie, jednak to nie było zwykłe jedzenie. To był popęd głodu. W psychologii znane jest zjawisko PRZENIESIENIA POPĘDU. Głównie z niezaspokojenia seksualnego na głód jedzenia. Często się to zdarza mężczyznom, jeszcze częściej kobietom, bo wiadomo, mężczyzna zna techniki samozaspokojenia. Może lepiej, ze posłanka czegoś takiego nie stosuje, bo przy tym braku hamulców, byłoby możliwe, że nagle zobaczylibyśmy rękę posłanki pod pulpitem... Do takiej bystrej, młodej i ładnej dziennikarki żrąca posłanka wrzasnęła, że jest idiotką, że ma się od niej odczepić. Dostało się tej ładnej z TVN-u, oj dostało, za krzywdy pani Pawłowicz, za jej przymus jedzenia – zamiast! Chodzi sobie taka młoda, ładna pytania zadaje, a ja co? – myśli posłanka. Zwykle po zaspokojeniu jakiegoś popędu, w tym przypadku myślimy o seksualnym – popędem innym, tu jedzeniem, przez jakiś czas zaburzony osobnik jest spokojny. Niestety popędy są ogólnie „niezastępowalne”, a więc zaspokojenie trwa krótko. Do następnego rzutu.

Jeśli ktoś myśli, że w polityce wersal się skończył z chwilą wejścia Leppera do Sejmu, to jest w dużym błędzie. Skończył się z chwilą wyjścia Leppera z Krystyny Jandy, Krystyny Kofty,  Anny Grodzkiej i innych osób należących lub aspirujących do inteligenckiej elity, której „misją i clou istnienia” jest – by sięgnąć do uroczego powiedzenia Jacka Żakowskiego – „wysiadywanie jaja rozumności”. No to wysiedziały. Jeśli kobiety wobec Pawłowicz mogą sobie pozwalać na „argumentum ad hormonum” i nikt się za nie wstydzi, to dlaczego panowie mieliby sobie żałować, także wobec innych polityczek? Już się cieszę na sejmowe debaty urozmaicone argumentami o bolesnych miesiączkach posłanek młodszych, i ostrym stadium klimakterium posłanek starszych. Zresztą dlaczego tylko posłanek? Aktorek, dziennikarek, blogerek…

I naprawdę nie ma tu znaczenia jaka jest sama Krystyna Pawłowicz, buraczana wypowiedź Krystyny Jandy idzie tylko i wyłącznie na jej konto, i jak każdy upadek w błoto szanowanej osoby zwyczajnie boli. Jeśli szukać dowodów na ostateczny upadek debaty publicznej to jest nią właśnie wypowiedź Krystyny Jandy – to że w ogóle padła, to że potem przeszła przez autoryzację, wreszcie to, że została przez redakcję uznana za najciekawszy fragment wywiadu, który właśnie nią był promowany. Redakcja Newsweeka używając Krystyny Jandy w charakterze młotu na Pawłowicz obraziła Jandę bardziej niż ta posłankę Pawłowicz. Gdyby Lepper dożył, niczym by się nie wyróżniał z grona „wysiadujących jaja rozumności” elitariuszy. Smutne.

Lubię to! Skomentuj116 Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Komentarze

Inne tematy w dziale Społeczeństwo