25 obserwujących
112 notek
107k odsłon
389 odsłon

Rebe Schudrich, ja gojka mówię ci: przeproś

Wykop Skomentuj3

Gdyby rebe Schudrich szczerze zwalczał antypolonizm, przeprosił by nas za przezwanie faszystami i cofnął sprzeciw, który stał się podstawą zaniechania ekshumacji w Jedwabnem. Czy przyjaciel Polski nie chciałby jej oczyścić z zarzutów?


"Z niecierpliwością czekamy na dalsze pogłębianie naszej przyjaźni oraz krzewienie braterstwa i szacunku dla wszystkich dzieci Bożych w całej Polsce" – zaznaczają żydowscy autorzy listu do polskich biskupów. Niewątpliwym novum w jego przewidywalnej treści jest zapewnienie o pomocy w zwalczaniu antypolskich uprzedzeń. To zapewne zasługa uporu Mateusza Morawieckiego. Twarde stanowisko premiera przełamało buńczuczną mowę Izraela.

Żydzi są świadomi na jak kruchych podstawach zbudowali swoją politykę historyczną. Wystarczyła drobna aluzja polskiego polityka, by co trzeźwiejsi przedstawiciele narodu wybranego zdali sobie sprawę z niebezpieczeństwa jakie przynieść może ich mitologii konfrontacja ze spisanymi relacjami żydowskich ofiar z II-j wojny światowej, zwłaszcza tymi z getta, które rozpostarła przed nimi Polska.

Szef rządu, z wykształcenia historyk, jako pierwszy Polak wysokiej rangi nie zadrżał pod naporem krzykliwego chóru, zachował zimną krew i … nie przeprosił, co tak lubią i czego oczekiwali Żydzi

Teraz i Michael Joseph Schudrich – polsko-amerykański rabin, od 8 grudnia 2004 naczelny rabin Polski jakby zaczął przemawiać ludzkim głosem.

Więc rabinie, jeśli jest odrobina szczerości w tym, co podpisałeś i deklarujesz przeproś, za to co uczyniłeś Polsce, swojej ojczyźnie.

Przeproś za to, że sugerowałeś Polsce faszyzm:

"Dorota Wysocka-Schnepf: A jak patrzył pan na Marsz 11 listopada w Warszawie, to widział pan, że to maszeruje patriotyzm, czy że to faszyzm idzie ulicami Warszawy?

Rabin Schudrich:  Faszym. To jest skandal. To jest źle. Nie ma miejsca w Polsce dla mnie, dla innych Żydów. Tak oni chcą, tak oni powiedzieli. To nie jest coś nowego, tak było też przed wojną. Przed wojną byliśmy przeciwni takim głosom, i dziś jesteśmy przeciw.

Dorota Wysocka-Schnepf: Ci młodzi ludzie, małżeństwa z małymi dziećmi, które też brały udział w tym marszu, czy to też był element takiej faszystowskiej postawy, czy oni zostali przypadkowo w to wciągnięci według rabina?

Rabin Schudrich: Nie wiem."

(źródło: https://wyborcza.pl/10,82983,22681028,faszyzm-hanba-skandal-naczelny-rabin-polski-michael-schudrich.html)

Rebe, przeproś za "swoich ludzi", którzy marsz niepodległości opatrywali w rządzonych przez siebie mediach niewidzianymi na tym marszu transparentami wmawiającymi ludzkości, że jesteśmy antysemitami i rasistami.

Wykop Skomentuj3
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale