6 obserwujących
953 notki
233k odsłony
272 odsłony

O tym jak obraził mnie klecha

Wykop Skomentuj16

Przejechałem ja niedawno pół Polski, aby znaleźć się na pogrzebie znajomego w Elblągu. Z szacunku dla Jego wiary byłem wcześniej na mszy żałobnej,  obserwując w milczeniu to widowisko czarów i zaklęć. Mszę celebrował tamtejszy proboszcz kościoła św. Brunona  - Janusz Kawęcki. Wygłaszając wspomnienie o Zmarłym powiedział między innymi, że scenariusz naszego życia pisze od początku do końca Pan Bóg. Zdumiało mnie to bardzo, bo dotąd - jeśli dobrze pamiętam - sukienkowi mówili, że człowiek dostał wolną wolę, aby kreować po swojemu własny żywot. Ale mniejsza z tym. Najlepsze miało dopiero nastąpić.

Otóż Januszek tak się rozkręcił w swojej misji miłości do bliźniego, iż rzekł nagle coś takiego: Wszyscy mądrzy i rozsądni ludzie wiedzą i wierzą, że po śmierci czeka ich spotkanie z Panem Bogiem.

Zdębiałem. Znaczy ja - jako agnostyk - jestem według klechy głupi. Oj, gdyby nie była to msza żałobna,  zrobiłbym wtedy występ chyba...

Wróciwszy do domu, jako ten głupol, poszukałem w internecie informacji o Januszku. I żniwa okazały się nad wyraz obfite. Oto w 2015 roku Elbląska Gazeta Internetowa napisała:

O wyborczej agitacji na terenie kościoła pw. św. Brunona poinformował nas jeden z czytelników, związany z Elbląską Koalicją Obywatelską. - W środę, 5 listopada, byłem w kościele na wieczornej mszy i ze zdumieniem usłyszałem, że po mszy w świątyni odbędzie się spotkanie wyborcze z Jerzym Wilkiem i radnymi, mieszkającymi w okręgu, w którym znajduje się parafia św. Brunona.

Po interwencji niektórych parafian ksiądz zmienił miejsce spotkania, organizując je w salce na terenie plebanii. To oburzające, że ksiądz wykorzystuje swoją funkcję do agitacji wyborczej – stwierdził nasz czytelnik, który napisał w tej sprawie skargę do biskupa elbląskiego.

     To jednak nie koniec sprawy. Proboszcz parafii św. Brunona ksiądz Janusz Kawęcki podczas niedzielnej mszy świętej (9 listopada) o godz. 9, czytając ogłoszenia parafialne wspomniał o ostatnim spotkaniu z kandydatami PiS, namawiając wiernych do oddania na nich głosu. Jego wystąpienie nagrał jeden z parafian i przekazał naszej redakcji:

     - W środę gościliśmy w naszej parafii na spotkaniu prezydenta miasta pana Wilka i radnych Prawa i Sprawiedliwości z naszej parafii. (...) zachęcamy, aby oddać na nich swój głos wyborczy – mówił proboszcz.

No, to zamiast komentarza - amen.

image

Nie dość, że kościelny płot służy za słup ogłoszeniowy PiS-u, to jeszcze baner dorównuje wielkością figurce Matki Boskiej (w głębi po lewej)...

Wykop Skomentuj16
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale