37 obserwujących
243 notki
461k odsłon
2417 odsłon

Dlaczego ja zawsze muszę mieć rację???

Wykop Skomentuj71

Dziś ode mnie oberwie się wszystkim. Bez wyjątku. 

Zacznę od PiS 

Dlaczego musiałem mieć rację, gdy przy wyborach samorządowych ostrzegałem, że sięganie po platformerskie metody np.: wciskanie, że Hanna Zdanowska nawet jeśli wygra wybory, to nie zostanie Prezydentem Łodzi skończy się porażką wyborczą? Proszę mi pokazać drugie takie miasto, w którym kandydat PO osiągnął tak wysoki wynik! Gratuluję! (Oczywiście nie Zdanowskiej zwycięstwa, tylko politykom PiS głupoty - bez waszej pomocy Hanka o wyniku rzedu 70% nie miała nawet co marzyć!) I co? I pstro! Zdanowska jest Prezydentem Łodzi - czy ktoś z przedwyborczych harcowników (panie Suski, wywołuję do odpowiedzi) próbował po wyborach jej to uniemożliwić?

Dlaczego musiałem mieć rację, gdy po wyborach parlamentarnych ostrzegałem, że Totalna oPOzycja będzie dążyła do konfrontacji i jeśli nie chcemy dopuścić do poważnego kryzysu państwa lub nawet wojny domowej, to trzeba już dziś podjąć kroki zaradcze: zbudować pluralistyczne media, które będą docierały do obydwu stron, ustabilizować prawo znajdując sensowny kompromis, rozliczyć od strony moralnej czasy POgardy (Tusk, Palikot & company) i konsekwentnie promować kampanie społeczne potępiające pogardę i antagonizmy między elektoratami, a wzywające do wzajemnego szacunku, zrozumienia i dialogu? I co? I znowu pstro! Zamiast wykorzystać przewagę po wygranych wyborach PiS zmarnował społeczny potencjał (o czym w następnym akapicie). 

Dlaczego musiałem mieć rację pisząc o pomysłach nominowania Krystyny Pawłowicz i Stanisława Piotrowicza do Trybunału Konstytucyjnego, że (cytuję) "są tak tragiczne, że aż szkoda komentować"? Po jakiego grzyba wam był ten pokaz arogancji? Czy nie należało wtedy (jak proponowałem) pokazać klasę "opanowaliśmy kryzys, ostatni z puczystów Rzeplińskiego opuszcza TK, więc skoro mamy siłe, to mamy gest - dajemy wam więcej niż wam się należy" i zaproponować do TK trzech sędziów wybranych na przełomie kadencji przez PO-PSL-SLD? PiS i tak miałby w Trybunale Konstytucyjnym większość, a ile spraw by to dzisiaj rozwiązało - wszelkie krzyki opozycji, że orzeczenia tego trybunału "są nieważne, bo coś tam..." nadawałyby się tylko do kolejnych salw śmiachu. Po co było pchać argumenty w ręce swoich przeciwników? 

Czy "genialny strateg" jest taki kiepski, że taki Nowak (Peacemaker) - bloger, amator lepiej przewiduje od niego, czy też Jarosława zabolało kolano i musiał zatroszczyć się o własne zdrowie, a bez niego tam nikt nie myśli? Panie i Panowie, do jasnej ciasnej to nie jest zabawa! Totalna Targowica próbuje tutaj wprowadzić chaos prawny, doprowadzić do siłowej konfrontacji i nałożenia na Polskę sankcji przez instytucje europejskie, a wy się na własne życzenie podkładacie, bo wam się zachciało dwoje swoich ex-posłów wcisnąć do TK! 

I słowo do elektoratu. Ogólnie rząd PiS, to dobry rząd - po śmierci Kornela Morawieckiego napisałem kilka artykułów o kontraście pomiędzy wizją Morawieckich wolnej, bogatej i nowoczesnej Polski a wałęsowskim "układem warszawskim bis" i tuskową "ciepłą wodą w kranie". Musimy stać za tym rządem murem i okazywać mu wsparcie. Ale aby ten rząd nie zlazł na psy, to musimy od niego także wymagać i to wymagać tego, co najlepsze, a nie być tylko klakierami... zwłaszcza, że klakierzy kończą tak jak Pasierbiewicz - po drugiej stronie barykady (ja od dawna pozwalałem sobie na krytykę Kaczyńskiego - on bił przed Kaczyńskim pokłony nie dopuszczając nawet mysli, że można geniuszowi choćby podpowiedzieć jakieś własne rozwiązanie, a teraz wiesza na Nim psy). 

Krótko i ostro do "Konfederacji" 

Trzeba wiedzieć kto przyjaciel, kto wróg. Ekstremalni radykałowie, tacy jak wy, tego nie wiedzą. Ale dotyczy to wszystkich radykałów - nie tylko was. Dlatego właśnie fanatycy Smoleńska wychodowali takie chwasty, jak "mecenas" Rafał Rogalski (a ile to biegało do "Gazety Polskiej" i jak się podlizywało kolejnymi sensacjami o wybuchach, helu czy sztucznej mgle) czy udzielajacy się na Salonie24 wściekle antypisowski troll Michał Jaworski (były "ekspert" komisji Macierewicza). Ekstremalni radykałowie lgną do takich kreatur, jak kiedyś lgnęli do Romana Giertycha i Michała Kamińskiego. Każdy głos rozsądku, umiaru czy konstruktywnej krytyki okrzykują "zdradą" i z takim "zdrajcą" walczą bardziej zaciekle niż z najgorszym wrogiem, aż w końcu sami sięgają po pomoc wroga (jak choćby "Konfederacja" mizdrząca się do reklamującego ją na złość PiS-owi TVN-u). Ale nie jesteście pierwsi - w Konfederacji Targowickiej też znalazło się wielu radykalno-konserwatywno-prawicowych naiwnych idiotów, co komunisci wykorzystują w swojej propagandzie do dziś. Część spośród nich po szkodzie przejrzała na oczy (np.: Michał Kleofas Ogiński - kompozytor słynnego poloneza a-moll "Pożegnanie Ojczyzny" był najpierw w Konfederacji Targowickiej, a później w wojskach Insurekcji Kosciuszkowskiej). Ale było już za późno - Polska zniknęła z map na 123 lata. Dziś potomkowie tych naiwniaków nie chcą się przyznawać do tego po której stronie byli ich pradziadkowie w 1792 roku. Tak samo jeśli wy się nie opamiętacie przed szkodą i dalej będziecie siać ferment wśród aktywnych, ale naiwnych idealistów (którzy dotychczas byli za "Dobrą Zmianą") to tak samo przyszłe pokolenia bedą się wstydziły szkody i hańby, jaką prznieśliście Rzeczypospolitej. 

Wykop Skomentuj71
Ciekawi nas Twoje zdanie! Napisz notkę Zgłoś nadużycie

Więcej na ten temat

Salon24 news

Co o tym sądzisz?

Inne tematy w dziale Polityka